1L: Energetyk ROW Rybnik - GKS Tychy 1:1

Grając ponad godzinę w osłabieniu po czerwonej kartce Tomáša Dočekala, piłkarze GKS Tychy zremisowali w Rybniku z miejscowym Energetykiem ROW 1:1 (1:0). Bramkę dla tyszan strzelił Paweł Smółka z rzutu karnego.

Spotkanie od początku nie ułożyło się dobrze dla tyszan, choć zanim w 4. minucie świetnym strzałem z dystansu popisał się Łukasz Bałuszyński i piłka wpadła do siatki, to już w pierwszych sekundach bliski szczęścia był Tomáš Dočekal, którego uderzenie zablokował jeden z piłkarzy gospodarzy.

W kolejnych minutach napór rybniczan rósł, co przekładało się także na sytuacje pod bramką strzeżoną przez Piotra Misztala. Na jednym trafieniu nie chciał poprzestać Bałuszyński, który miał jeszcze przynajmniej dwie bardzo dobre okazje. Podopieczni Jana Żurka odpowiedzieli natomiast strzałem głową Pawła Smółki. Po blisko dwóch kwadransach sytuacjach GKS skomplikowała się jeszcze bardziej. Za faul w środku boiska czerwoną kartkę ujrzał Dočekal i tyszanie przez najbliższą godzinę gry zmuszeni byli grać w „10”.

Tuż po przerwie piłkę meczową, która mogła już ustawić wynik spotkania, nie wykorzystał Idrissa Cisse. Senegalczyk wbiegł z futbolówką w pole karne, oddał strzał, ale na szczęście gości piłka powędrowała tuż obok prawego słupka. Napastnik ROW kolejną stu procentową okazję zmarnował w 56. minucie, kiedy to trafił w słupek.

Skuteczność rybniczan w tym fragmencie meczu pozostawiała wiele do życzenia, dlatego i tym razem sprawdziło się powiedzenie, że „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Zemściły się w 83. minucie. Ofensywne wejście Mateusza Mączyńskiego w pole karne Energetyka skończyło się przewinieniem i arbiter, choć nie bez wahania, wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Smółka i pewnym uderzeniem wyrównał stan meczu. Tyszanie dotrwali z tym rezultatem do końca, dzięki czemu z Rybnika wywieźli jeden punkt.

Energetyk ROW Rybnik - GKS Tychy 1:1 (1:0)
1:0 - Bałuszyński (4.)
1:1 - Smółka (83. rzut karny)

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce).

Energetyk ROW Rybnik: 12. Buček - 19. Płonka Ż, 3. Jary, 15. Grolik, 21. Szary Ż - 6. Bałuszyński (65, 10. Vrťo), 9. Muszalik, 5. Otręba, 11. Feruga, 8. Sobczak - 14. Cisse (81, 16. Mandrysz). Trener Marek Wleciałowski.

GKS Tychy: 12. Misztal - 31. Chomiuk (70, 30. Krajanowski), 19. Kopczyk, 17. Masternak, 28. Mączyński - 11. Szczęsny (46, 21. Balul), 6. Zganiacz, 5. Gąsior, 23. Dočekal CZ (29.), 88. Wodecki (70, 20. Ruskovský) - 9. Smółka. Trener Jan Żurek.

Widzów: 2400.