1L: GKS Tychy - Arka Gdynia 0:1

Od minimalnej porażki piłkarze GKS Tychy rozpoczęli zmagania w rundzie wiosennej sezonu 2013/14. W niedzielnym meczu 19. kolejki I ligi podopieczni Jana Żurka ulegli Arce Gdynia 0:1 (0:0).

Pierwsze kilkanaście minut należało do tyszan, którzy szybko przejęli inicjatywę i stworzyli sobie sytuacje, po których mogła paść bramka. W 6. minucie dobrym dośrodkowaniem popisał się Adrian Chomiuk, w polu karnym piłka trafiła do Marcela Gąsiora, który bez namysłu uderzył z powietrza, ale strzelił zbyt lekko. Chwilę później z dystansu próbował Marcin Wodecki, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Po niespełna kwadransie tempo meczu nieco spadło, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Okazji strzeleckich brakowało, stąd też pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa rozpoczęła się od niecelnego uderzenia z dystansu Arkadiusza Aleksandra. Był to pierwszy strzał gdynian w tym pojedynku. W 51. minucie w kolejnej ofensywnej akcji pokazał się Mateusz Mączyński, który tym razem pokusił się o uderzenie, obok prawego słupka.

Po ponad godzinie gry najlepszą, do tej pory, akcję stworzyli sobie goście. Niesygnalizowany strzał zza pola karnego oddał Adrian Budka, a futbolówka po palcach Piotra Misztala wyszła poza boisko. „Trójkolorowi” na kwadrans przed końcem postraszyli jeszcze Arkę uderzeniem głową Damiana Szczęsnego.

Gdy wydawało się, że w ostatnich minutach optyczną przewagę posiadali gospodarze, to nadeszła 88. minuta, w której rozstrzygnął się rezultat tego spotkania, niestety nie na korzyść GKS. Dośrodkowanie Radosława Pruchnika z rzutu wolnego, strzałem głową na gola zamienił Michał Rzuchowski.

GKS Tychy - Arka Gdynia 0:1 (0:0)
0:1 - Rzuchowski (88. asysta: Pruchnik)

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

GKS Tychy: 12. Misztal - 31. Chomiuk (90, 13. Biskup), 19. Kopczyk, 17. Masternak, 28. Mączyński - 11. Szczęsny, 6. Zganiacz, 5. Gąsior Ż, 23. Dočekal Ż (78, 16. Dzięgielewski), 88. Wodecki (82, 14. Dymowski) - 9. Smółka. Trener Jan Żurek.

Arka Gdynia: 13. Szromnik - 27. Cienciała, 28. Juraszek, 3. Sobieraj, 20. Radzewicz - 16. Budka (76, 9. Kowalski), 14. Szwoch (59, 15. Pruchnik), 19. Rzuchowski, 7. Tomasik - 18. Ślusarski, 22. Aleksander (73, 8. Marcus Vinicius). Trener Paweł Sikora.