S: GKS Tychy - Ruch Chorzów 5:0

W drugim meczu kontrolnym tej zimy, tyscy piłkarze w okazałych rozmiarach pokonali występujący na co dzień w T-Mobile Ekstraklasie, zespół Ruchu Chorzów 5:0 (3:0).

Obie drużyny były przed tym sparingiem w dwóch odmiennych sytuacjach. Tyszanie w poniedziałek rano wyruszą na pierwszy obóz przygotowawczy do Bielska-Białej. Z kolei piłkarze Ruchu na spotkanie z GKS przybyli prosto z Rybnika-Kamienia, gdzie przez ostatnie dni szlifowali formę. Było to widać na boisku, bowiem podopieczni Jana Żurka do przerwy prowadzili już różnicą trzech bramek.

Strzelanie rozpoczął w 18. minucie testowany skrzydłowy ze Słowacji, Pavol Ruskovský, który doszedł do długiego podania Mariusza Zganiacza i sprytnym lobem pokonał bramkarza gości. Sześć minut później w ofensywnym wejściu pokazał się lewy defensor „Trójkolorowych”, Mateusz Mączyński, kończąc tę akcję celnym uderzeniem. Wynik w pierwszej połowie ustalił tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, Tomáš Dočekal. Co ciekawe, podobnie jak w starciu z Sołą, precyzyjnym podaniem do czeskiego napastnika popisał się Adrian Chomiuk.

Mimo że w drugiej odsłonie trener Żurek posłał do boju zupełnie inną „jedenastkę”, to jakość tyskiej drużyny nie obniżyła się. W 58. minucie czwartego gola zdobył Daniel Mąka, który najpierw przejął dobre podanie Pawła Smółki, a później wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem „Niebieskich”. Najskuteczniejszy zawodnik GKS po rundzie jesiennej przypieczętował wysokie zwycięstwo pierwszoligowca na kwadrans przed końcem.

5:0 - Smółka (74.)

GKS Tychy: I połowa: Igaz - Chomiuk, Kopczyk, Krzycki, Mączyński - Ruskovský, Zganiacz, Bukowiec, Dymowski, Ogrocki - Dočekal. II połowa: Misztal - Małkowski, Balul, Masternak, Lesik - Grzybek, Žunić, Gąsior, Mąka, Szczęsny - Smółka. Trener Jan Żurek.