S: Górnik Wesoła - GKS Tychy 1:4

W ostatnim meczu kontrolnym tego lata piłkarze GKS Tychy pokonali Górnika Wesoła 4:1 (1:0). Bramki dla tyszan strzelali Piotr Rocki, Jakub Bąk, Marcin Folc i Łukasz Tumicz, natomiast honorowe trafienie dla trzecioligowca zaliczył Wojciech Kocurek.

Mimo ostatniego sparingu przed pierwszym spotkaniem w I lidze z Kolejarzem Stróże, trener Piotr Mandrysz nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników z obecnej kadry, bowiem aż czterech piłkarzy jest kontuzjowanych (Igaz, Chomiuk, Król, Małkowski). Z kolei w dalszym ciągu w trakcie załatwiania jest wypożyczenie z Gwarka Zabrze Mateusza Mączyńskiego.

W pierwszej połowie „Trójkolorowi” pokazali się w tradycyjnym ustawieniu z jednym wysuniętym napastnikiem (Dawidem Jarką). Pozyskany niedawno gracz, który w sparingach GKS zdobył trzy gole, również i w sobotnie popołudnie miał dwie dogodne szanse. Jednak w obu przypadkach obronną ręką wychodził bramkarz Górnika.

Wynik meczu otworzył w 43. minucie gry Piotr Rocki. Doświadczony pomocnik otrzymał prostopadłe podanie o Mateusza Bukowca, i skierował piłkę w lewy róg bramki. Futbolówka zanim wpadła do siatki, odbiła się jeszcze od słupka.

Drugą część tyszanie rozpoczęli już w ustawieniu 4-4-2. Duet napastników stworzyli początkowo Jarka i Tumicz, a w późniejszym minutach Tumicz-Folc. Już na początku na 2:0 podwyższył Jakub Bąk, który ulokował piłkę w siatce ładnym uderzeniem z narożnika pola karnego.

Ostatnie dziesięć minut spotkania obfitowało w sytuacje bramkowe, a także trzy zdobyte gole. Najpierw akcję Tumicza w polu karnym gospodarzy wykończył Folc. W 87 min. honorową bramkę dla Górnika zdobył Wojciech Kocurek, a rezultat na 1:4 ustalił Tumicz.

Poczynania kolegów z wysokości trybun bacznie obserwowali m.in. Krystian Odrobiński oraz Daniel Feruga.

Górnik Wesoła - GKS Tychy 1:4 (0:1)
0:1 - Rocki (43.)
0:2 - Bąk (49.)
0:3 - Folc (81.)
1:3 - Kocurek (87.)
1:4 - Tumicz (89.)

GKS Tychy: 12. Misztal (46, 1. Kojdecki) - 23. Mańka, 15. Balul (46, 19. Kopczyk), 17. Masternak, 22. Łączek - 6. Bąk (64, 21. Sobas), 28. Kupczak (46, 4. Žunić), 14. Czupryna (64, 18. Wawoczny), 20. Bukowiec (46, 31. Tumicz), 25. Rocki (64, 8. Bizacki) - 11. Jarka (64, 16. Folc). Trener Piotr Mandrysz.