PP: Górnik Wałbrzych - GKS Tychy 2:0

W meczu rundy wstępnej Pucharu Polski piłkarze GKS Tychy przegrali z Górnikiem Wałbrzych 0:2 (0:1). Tym samym tyszanie pożegnali się z rozgrywkami pucharowymi w tym sezonie.

Tyscy zawodnicy do Wałbrzycha pojechali z zamiarem zwycięstwa w regulaminownym czasie gry, co przed tym spotkaniem podkreślał Piotr Misztal. Jak się później okazało musiał on dwukrotnie wyjmować futbolówkę z siatki, choć w 73. minucie uchronił GKS od straty trzeciej bramki...

Ale po kolei. Już w 1. minucie strzałem popisali się gospodarze, a konkretniej Daniel Zinke, który uderzył daleko obok słupka. Kolejne momenty meczu upływały w środkowej strefie boiska, co odzwierciedlały sytuacje bramkowe, a właściwie ich brak. Dopiero po dwudziestu minutach gry Misztala próbował zatrudnić Marcin Morawski, ale tyski bramkarz nie dał się zaskoczyć. Chwilę później, po stronie gości, uderzał Piotr Rocki. Podobnie jak poprzednie akcje, również i ta zakończyła się wznowieniem gry z 5. metra.

W 34. minucie „Trójkolorowym” przytrafił się błąd, który w rozgrywkach ligowych nie może mieć miejsca. Tomasz Balul zgrywał piłkę głową do Misztala, ale podanie było za krótkie, co z zimną krwią wykorzystał Zinke, delikatnie lobując naszego golkipera.

Jednobramkowa strata nie przekreślała jeszcze szans, ale akcji pod bramką Jaroszewskiego było jak na lekarstwo. Coraz śmielej grali za to wałbrzyszanie, i w 58. minucie strzelili nawet gola, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej Dariusza Michalaka. Jednak ten sam zawodnik niecałą minutę później po raz kolejny skierował piłkę do siatki. Tym razem już w prawidłowy sposób.

W ostatnich dwudziestu minutach tyszanie oddali wszystkie celne strzały w tym spotkaniu, ale wszystkie padły łupem dobrze spisującego się w bramce Górnika, Damiana Jaroszewskiego. Z kolei przed zdobyciem trzeciego gola stanął Morawski, po tym jak w „szesnastce” tyszan faulowany był Orłowski, ale skuteczną interwencją zatrzymał go Misztal.

Górnik Wałbrzych - GKS Tychy 2:0 (1:0)
1:0 - Zinke (34.)
2:0 - D. Michalak (59.)

Sędziował: Marcin Bielawski (Mysłowice).

Górnik Wałbrzych: 1. Jaroszewski - 3. Orzech, 7. Wojtarowicz, 6. Wepa, 2. D. Michalak - 9. Zinke (89, 17. Radziemski), 18. G. Michalak (63, 15. Matuszak), 20. Rytko, 10. Morawski, 11. Moszyk (80, 13. Chajewski) - 4. Orłowski Ż. Trener Robert Bubnowicz.

GKS Tychy: 22. Misztal - 15. Balul, 19. Kopczyk, 17. Masternak, 9. Chomiuk - 25. Rocki, 18. Wawoczny (46, 14. Czupryna Ż), 28. Kupczak, 11. Bukowiec Ż, 8. Bizacki (56, 6. Bąk) - 23. Tumicz (76, 21. Sobas). Trener Piotr Mandrysz.