1L: GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:0

W "meczu przyjaźni" GKS Tychy nie był zbyt gościnny i odprawił Sandecję Nowy Sącz z kwitkiem. Tyszanie zwyciężyli 2:0 (1:0), a bohaterem meczu był Paweł Smółka, który wywalczył rzut karny i zdobył drugą bramkę.

Pierwszą połowę spotkania można podsumować stwierdzeniem, że Sandecja grała w piłkę, a bramkę strzelił... GKS. Drużyna z Nowego Sącza mogła objąć prowadzenie już w 1. minucie gry, ale po uderzeniu Tomasza Margola piłkę minęła prawy słupek tyskiej bramki. GKS odpowiedział w 7. minucie spotkania - Paweł Lisowski zagrał przed pole karne do Patrika Czarnoty, ale piłka po strzale Słowaka poszybowała nad poprzeczką.

Później piłkarze Sandecji prowadzili grę i spokojnie konstruowali ataki, które jednak albo kończyły się fiaskiem w okolicy 30. metra od bramki, albo też po licznych dośrodkowaniach były skutecznie wybijane z tyskiego pola karnego. GKS czekał na swoją szansę, którą otrzymał w 22. minucie gry. Paweł Smółka sprytnie wyprzedził kryjącego go rywala, a następnie został sfaulowany w polu karnym. Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Damian Krajanowski, który strzałem od poprzeczki umieścił piłkę w bramce.

W końcówce pierwszej połowy GKS powinien zdobyć drugą bramkę. Krajanowski zagrał świetną piłkę do Dawida Dzięgielewskiego, który w sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza. Do odbitej piłki dopadł jeszcze Lisowski, który jednak fatalnie przestrzelił.

Losy spotkania praktycznie zostały rozstrzygnięte w 53. minucie gry. Dzięgielewski popisał się kapitalnym prostopadłym podaniem do Pawła Smółki, który ze stoickim spokojem strzałem w lewy róg pokonał Marcina Cabaja.

Po stracie drugiej bramki powietrze nieco zeszło z piłkarzy Sandecji, a GKS spokojnie pilnował wyniku. W ostatnim kwadransie w poczynaniach podopiecznych Jana Żurka było już jednak widać zmęczenie. W 77. minucie gry mocno z dystansu uderzył Rafał Zawiślan, ale Marek Igaz był na posterunku. Natomiast w 83. minucie gry Sandecja umieściła piłkę w bramce GKS, ale Zawiślan był na spalonym.

Ostatecznie jednak tyszanie odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu i opuścili strefę spadkową.

GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
1:0 - Krajanowski (22. rzut karny)
2:0 - Smółka (53. asysta: Dzięgielewski)

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).

GKS Tychy: 53. Igaz - 7. Małkowski, 19. Kopczyk, 17. Masternak, 28. Mączyński - 30. Krajanowski (46, 31. Chomiuk), 4. Žunić, 10. Lisowski, 23. Čarnota, 16. Dzięgielewski (77, 13. Grzybek) - 9. Smółka Ż (80, 25. Flis). Trener Jan Żurek.

Sandecja Nowy Sącz: 80. Cabaj - 17. Makuch, 4. Szarek, 10. Czarnecki, 16. Mójta Ż - 7. Bębenek Ż, 9. Kosiorowski Ż (60, 15. Szczepański), 22. Náther, 6. Margol (74, 8. Zawiślan), 99. Górski - 20. Fałowski (60, 19. Badaljan). Trener Ryszard Kuźma.