PP: GKS Tychy - Zagłębie Lubin 0:1

Piłkarze GKS Tychy kończą przygodę z Pucharem Polski na 1/8 finału. W środowym spotkaniu z ekstraklasowym Zagłębiem Lubin tyszanie przegrali 0:1 (0:0). Jedyny gol padł w ostatnim kwadransie meczu, którego zdobył Arkadiusz Piech.

Pucharowe rozgrywki są jedyną okazją dla tyskiego zespołu, by mierzyć się w meczu o stawkę z ekstraklasową drużyną, dlatego „Trójkolorowi” podeszli do pojedynku z Zagłębiem Lubin bardzo poważnie. Podopieczni Jana Żurka postawili w tym meczu, przynajmniej do momentu straty bramki, na defensywę i kontrataki. Nic więc dziwnego, że to lubinianie częściej gościli pod polem karnym GKS.

Już w 3. minucie kapitalnej okazji nie wykorzystał napastnik Zagłębia Michal Papadopulos. Strzegący tyskiej bramki Piotr Misztal wypuścił z rąk dośrodkowaną piłkę, która spadła pod nogi Czecha. Ten jednak, mając przed sobą tylko jednego z defensorów gospodarzy, przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

Po dwudziestu minutach do wrzutki z rzutu rożnego doszedł Ivica Žunić, ale nie trafił w bramkę. Kilka minut później w roli głównej znów wystąpił Papadopulos, który tym razem z dużo gorszej pozycji strzelił wprost w Misztala. Festiwal nieskuteczności zawodnika „Miedziowych” zdawał się nie mieć końca, bo w 38. minucie David Abwo ograł Łukasza Małkowskiego, podał w pole karne, gdzie Papadopulos uderzył w słupek.

Trener Lenczyk w przerwie dokonał dwóch, jak się później okazało kluczowych zmian. Na boisku pojawili się Adrian Błąd i Arkadiusz Piech, którzy napędzali akcje gości. W kolejnych minutach do gry wszedł także Aleksander Kwiek, który do spółki z Piechem pozbawił gospodarzy szans na przynajmniej dogrywkę. W 77. minucie, rozgrywający Zagłębia przebiegł z futbolówką kilkanaście metrów, dograł ją do wbiegającego w pole karne Piecha, a ten choć nieczysto uderzył piłkę, zdołał pokonał tyskiego golkipera.

Tyszanie za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania i mieli ku temu dwie doskonałe okazje, już w doliczonym czasie gry. Swoją szansę na ustalenie wyniku spotkania miał także Błąd, jednak trafił w poprzeczkę. Dla GKS mogli trafić Paweł Smółka i Krzysztof Bizacki, ale w obu przypadkach zabrakło wykończenia.

GKS Tychy - Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)
0:1 - Piech (77. asysta: Kwiek)

Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

GKS Tychy: 12. Misztal - 7. Małkowski, 19. Kopczyk, 17. Masternak, 28. Mączyński - 30. Krajanowski, 4. Žunić, 10. Lisowski (82, 8. Bizacki), 18. Mąka (67, 5. Gąsior), 31. Chomiuk (82, 16. Dzięgielewski) - 9. Smółka. Trener Jan Żurek.

Zagłębie Lubin: 24. Gliwa - 21. Rymaniak Ż, 5. Banaś, 33. Guldan, 22. Oleksy - 20. Abwo, 7. Bilek, 28. Piątek Ż, 9. Woźniak (46, 11. Piech), 3. Čotra (46, 15. Błąd) - 27. Papadopulos (64, 6. Kwiek). Trener Orest Lenczyk.