PP: Odra Wodzisław Śląski - GKS Tychy 1:3

W meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski, tyscy piłkarze pokonali na wyjeździe Odrę Wodzisław Ślaski 3:1 (2:1). W kolejnej fazie rozgrywek tyszanie zmierzą się z Górnikiem Wałbrzych.

Pierwsze kilkanaście minut pucharowego spotkania były niemrawe, czego potwierdzeniem jest brak zagrożenia pod zarówno tyską, jak i wodzisławską bramką. Pierwszy strzał padł w 22. minucie gry, który zakończył się... golem dla GKS.

W dynamicznej akcji pokazał się Piotr Rocki, który minął kilku rywali na prawym skrzydle, dograł w pole karne Odry na tyle precyzyjnie, że Mateuszowi Bukowcowi pozostało tylko dopełnić formalności. Nie minęły nawet dwie minuty, a „Rocky” już sam wpisał się na listę strzelców.

Czupryna wrzucił futbolówkę na 13. metr, gdzie doświadczony pomocnik popisał się kapitalnym uderzeniem z woleja. Bramkarzowi „Niebiesko-czerwonych” pozostało tylko patrzeć, jak piłka lekko odbija się od poprzeczki i wpada do bramki.

Trochę nerwowości w szeregach „Trójkolorowych”, spowodowało zdobycie kontaktowego gola przez gospodarzy. Okazji nie zmarnował Łukasz Staniek i strzałem do pustej bramki dał nadzieje Odrze.

Gracze z Wodzisławia Śląskiego poczuli swoją szansę i przez większość drugiej połowy przeważali. Podopieczni Tomasza Babuchowskiego kilkakrotnie sprawdzali umiejętności Misztala. Najlepszą, stu procentową okazję miał w 71. minucie Łukasz Reinhard, który z kilku metrów nie trafił na pustą bramkę.

Decydujący cios, a zarazem awans do kolejnej rundy Pucharu Polski, przypieczętował w 87 min. kolejny z pozyskanych tego lata zawodników - Łukasz Tumicz. Jednak i przy tym golu ogromny udział miał niekwestionowany bohater tego spotkania, czyli Piotr Rocki.

W rundzie wstępnej gracze Piotra Mandrysza zagrają z niedawnym rywalem ligowym - Górnikiem Wałbrzych. Ten mecz rozegrany zostanie 25 lipca w Wałbrzychu.

Odra Wodzisław Śląski - GKS Tychy 1:3 (1:2)
0:1 - Bukowiec (22, asysta: Rocki)
0:2 - Rocki (23, asysta: Czupryna)
1:2 - Staniek (37, asysta: Balcer)
1:3 - Tumicz (87, asysta: Rocki)

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).

Odra Wodzisław Śląski: 12. Bąkowski - 13. Krupa, 14. Szeja, 3. Cichy, 7. Gać -  16. Reinhard, 5. Staniek, 6. Zyguła Ż, 22. Balcer (63, 8. Młynek), 10. Polak - 15. Staszewski (46, 19. Walczak). Trener Tomasz Babuchowski.

GKS Tychy: 22. Misztal - 20. Mańka, 19. Kopczyk, 15. Balul, 4. Łączek - 9. Chomiuk (63, 8. Bizacki), 14. Czupryna (67, 18. Wawoczny Ż), 28. Kupczak, 11. Bukowiec, 25. Rocki - 23. Tumicz (89, 21. Sobas). Trener Piotr Mandrysz.