S: GKS Jastrzębie - GKS Tychy 0:1

W meczu kontrolnym piłkarze GKS Tychy pokonali czwartoligowy GKS Jastrzębie 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Paweł Smółka z rzutu karnego.

Sparing z czwartoligowcem był dla podopiecznych Jana Żurka przerywnikiem w przygotowaniach do sobotniego meczu ligowego z Flotą Świnoujście. Tyszanie zagrali więc na dwa składy, w których wystąpił m.in. Michał Łęszczak, zawodnik trenujący na co dzień z pierwszym zespołem, ale zgłoszony do gry w rezerwach.

Na dawnym stadionie jastrzębskiego klubu kilkudziesięciu kibiców zobaczyło tylko jedną bramkę. W 19. minucie jeden z piłkarzy gospodarzy dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym, a Paweł Smółka nie zmarnował tej szansy, posyłając futbolówkę w samo okienko.

Oprócz popołudniowego meczu, „Trójkolorowi” w środę rano zaliczyli wizytę na siłowni. W czwartek wieczorem tyska drużyna odbędzie trening na sztucznej murawie przy ul. Edukacji, po czym wyruszy do Wisełki, gdzie zatrzyma się przed sobotnim pojedynkiem.

GKS Jastrzębie - GKS Tychy 0:1 (0:1)
0:1 - Smółka (19. rzut karny)

GKS Tychy: I połowa: Igaz - Małkowski, Kopczyk, Masternak, Mączyński - Szczęsny (31. Grzybek), Gąsior, Žunić, Czupryna, Dzięgielewski (36. Bizacki) - Smółka. II połowa: Budka - Krajanowski, Sadowski, Balul, Chomiuk - Grzybek (61. Łęszczak), Lisowski, Imiela, Bizacki, Flis - Mąka. Trener Jan Żurek.