1L: GKS Tychy - GKS Bełchatów 1:3

W meczu 11. kolejki I ligi, tyscy piłkarze przegrali na Stadionie Miejskim w Jaworznie z liderem tabeli - GKS Bełchatów 1:3 (0:0). Honorowe trafienie dla tyszan zaliczył Paweł Smółka.

Od pierwszej minuty spotkania z GKS Bełchatów, tyscy piłkarze mogli liczyć na głośny doping zgromadzonych kibiców. Niesieni tym wsparciem tyszanie nie odstawali od wyżej notowanego rywala, a niewiele zabrakło, by od 12. minuty objęli prowadzenie. Debiutujący w wyjściowym składzie, Mateusz Grzybek zagrał w tempo do wychodzącego na czystą pozycję Dawida Dzięgielewskiego, ten wbiegł w pole karne, ale na jego drodze w ostatniej chwili stanął bramkarz gości Damian Podleśny.

W kolejnych momentach meczu optyczną przewagę posiadali piłkarze lidera rozgrywek, jednak to „Trójkolorowi” po raz kolejny stworzyli groźną sytuację. W 33. minucie z rzutu wolnego bardzo mocno w światło bramki uderzył Patrik Čarnota, ale golkiper bełchatowian dość szczęśliwie wypiąstkował piłkę przed siebie. Chwilę później akcja braci Maków zakończyła się na pewnej interwencji Piotra Misztala. Mateusz podawał do Michała, jednak tyski bramkarz złapał futbolówkę.

Gorąco pod bramką gospodarzy zrobiło się w ostatniej akcji pierwszej połowy. Michał Mak przejął futbolówkę na linii 16. metra, zgrał ją do zamykającego sytuację Patryka Rachwała, a doświadczony pomocnik GKS trafił w Misztala.

Drugą część oba zespoły rozpoczęły spokojnie. W 56. minucie na tyską bramkę strzelał Mateusz Mak. Pomylił się, jednak do lewego słupka zabrakło mu naprawdę niewiele. W kolejnej akcji sytuacyjną piłkę wygrał Adrian Chomiuk, wbiegł w pole karne, oddał niecelny strzał, choć wydaje się, że mógł dograć piłkę do partnerów.

W 59. minucie zaczęło się to, co dla tyszan jest zmorą w obecnym sezonie, czyli straty bramek w krótkim odstępie czasu. Najpierw płaskim uderzeniem zza pola karnego Misztala zaskoczył Kamil Wacławczyk. Futbolówka zanim wpadła do siatki, prześliznęła się jeszcze pod ręką zawodnika GKS. Nie minęło kilka minut, a podopieczni Kamila Kieresia prowadzili już 2:0. Nieprawdopodobną akcję przeprowadził Michał Mak, który na pełnym sprincie przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, zgubił tyską defensywę i spokojnym strzałem ulokował piłkę w siatce.

Nadzieje na zdobycz punktową w tym pojedynku dał tyszanom Paweł Smółka. Rosły napastnik wykorzystał dośrodkowanie Adriana Chomiuka na 5. metr. Niestety mądrze grający piłkarze gości nie pozwolili gospodarzom na zagrożenie swojej bramce, a sami ustalili rezultat, zdobywając trzeciego gola, po zespołowej akcji, którą wykończył Michał Mak.

GKS Tychy - GKS Bełchatów 1:3 (0:0)
0:1 - Wacławczyk (59.)
0:2 - Michał Mak (65.)
1:2 - Smółka (80. asysta: Chomiuk)
1:3 - Michał Mak (86. asysta: Prokić)

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

GKS Tychy: 12. Misztal - 31. Chomiuk, 19. Kopczyk Ż, 17. Masternak Ż, 28. Mączyński - 13. Grzybek (64, 11. Szczęsny Ż), 23. Čarnota Ż, 5. Gąsior Ż, 9. Smółka, 7. Małkowski (75, 25. Flis) - 16. Dzięgielewski (64, 8. Bizacki). Trener Jan Żurek.

GKS Bełchatów: 77. Podleśny - 17. Basta, 6. Sawala, 24. Wilusz, 94. Flis - 16. Mateusz Mak (89, 11. Wroński), 3. Baran, 20. Rachwał Ż, 30. Wacławczyk (90, 45. Bartosiak), 26. Renusz (83, 8. Prokić) - 9. Michał Mak. Trener Kamil Kiereś.