1L: Stomil Olsztyn - GKS Tychy 1:1

W rozegranym dzisiaj spotkaniu 10. kolejki ligowej GKS Tychy zremisował na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 1:1 (0:1). Swoją pierwszą bramkę w trójkolorowych barwach zdobył Dawid Dzięgielewski, który w 53. minucie gry popisał się cudownym uderzeniem.

Tyszanie do tego spotkania przystępowali już pod wodzą nowego szkoleniowca, Jana Żurka, ale za taktykę i skład w tym meczu odpowiedzialny był Piotr Mrozek, który przez ostatnie kilka dni przygotowywał zespół do pojedynku ze Stomilem.

W pierwszych minutach było widać, że to zamieszanie w pewnym stopniu wpłynęło na postawę zawodników GKS, bo w wielu momentach grali nerwowo i niedokładnie. W 15. minucie „Trójkolorowi” przedostali się pod pole karne gospodarzy, a dobrą akcję kąśliwym strzałem wykończył Adrian Chomiuk. Bramkarz zmuszony był do piąstkowania piłki poza boisko.

Po dwóch kwadransach gry błąd w wyprowadzeniu piłki wykorzystali piłkarze Stomilu, a konkretniej Tomasz Bzdęga, który przejął futbolówkę, zwodem minął Łukasza Kopczyka i zaskakującym uderzeniem z ostrego kąta zmieścił ją tuż przy słupku bramki. Do przerwy tyszanie przegrywali 0:1, a więc duet trenerski wspierany również przez Krystiana Odrobińskiego, posłał do boju dwóch nowych graczy - Damiana Szczęsnego i Dawida Dzięgielewskiego.

Od początku drugiej części aktywny był szczególnie Dzięgielewski, który zajął miejsce w linii napadu obok Pawła Smółki. 20-letni zawodnik dobre momenty w swojej grze podkreślił grubą kreską już w 53. minucie. I podkreślił w najlepszy z możliwych sposobów. Łukasz Małkowski zgrał piłkę klatką piersiową na 25. metr, gdzie znalazł się właśnie „Dzięgiel”. Ten nie zastanawiając się ani chwili, popisał się kapitalnym wolejem, a futbolówka zanim wpadła do bramki, odbiła się jeszcze od poprzeczki. Murowany faworyt do gola 10. kolejki I ligi.

GKS dowiózł bezpiecznie remis do końca i tym samym zdobył cenny punkt na trudnym terenie.

Stomil Olsztyn - GKS Tychy 1:1
1:0 - Bzdęga (30.)
1:1 - Dzięgielewski (53. asysta: Małkowski)

Sędziował: Paweł Dreschel (Gdańsk).

Stomil Olsztyn: 82. Skiba - 18. Bucholc, 4. Kucharski, 23. Koprucki Ż, 27. Hempel - 8. Papka (57, 13. Kun), 21.Jegliński, 7. Głowacki Ż, 55. Lech (87, 87. Kaźmierowski), 10. Michałowski Ż (79, 77. Łukasik) - 9. Bzdęga. Trener Zbigniew Kaczmarek.

GKS Tychy: 12. Misztal - 30. Krajanowski (46, 11. Szczęsny; 89, 14. Czupryna), 19. Kopczyk, 17. Masternak, 28. Mączyński - 7. Małkowski, 23. Čarnota, 4. Žunić, 20. Imiela (46, 16. Dzięgielewski), 31. Chomiuk - 9. Smółka Ż. Trener Jan Żurek.

Widzów: 1000.