1L: GKS Tychy - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:3

W meczu 9. kolejki I ligi, piłkarze GKS Tychy przegrali na Stadionie Miejskim w Jaworznie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 0:3 (0:1).

Pierwsze minuty przebiegły w spokojnym tempie, co doskonale obrazuje statystyka strzałów. Premierowe uderzenie miało miejsce w 14. minucie, kiedy to bramce powracającego do podstawowego składu Piotra Misztala zagroził Rafał Kujawa. Najlepszy strzelec Termaliki strzelił jednak zbyt lekko w dobrze ustawionego golkipera tyszan.

W 18. minucie najpierw groźnie zrobiło się pod tyską bramką za sprawą Jakuba Kiełba. Skrzydłowy gości zszedł z piłką przed pole karne, wypracował sobie pozycję strzelecką, ale uderzył tuż obok lewego słupka. Nie minęło kilkanaście sekund, a akcja przeniosła się na drugą stronę boiska. W ostatniej chwili długą piłkę do Damiana Szczęsnego zatrzymał defensor Termaliki. Gdyby nie ta interwencja, „Szczeniak” prawdopodobnie ulokowałby futbolówkę w siatce.

Choć nic na to nie wskazywało, w 36. minucie zawodnicy z Niecieczy wyszli na prowadzenie. Lewą stroną boiska pomknął Kiełb, celnie dośrodkował w „szesnastkę”, gdzie piłkę spokojnie przyjął Kujawa i natychmiast huknął nie do obrony. W ostatniej akcji pierwszej połowy gospodarze mogli wyrównać, ale strzał z ostrego kąta Szczęsnego wylądował za bramką.

Po kilku minutach drugiej części „Trójkolorowi” próbowali przejąć inicjatywę, bo Sebastiana Nowaka nękali Patrik Čarnota oraz Mateusz Mączyński. O ile jeszcze uderzenie Słowaka pofrunęło wysoko nad poprzeczką, to w akcji z udziałem lewego obrońcy GKS bramkarz Termaliki musiał się wysilić, aby go powstrzymać.

Niestety ostatnie pół godziny gry należało już tylko do podopiecznych Dušana Radolskiego. W 59. minucie rezultat meczu podwyższył Kiełb, który dynamicznym wejściem w pole karne GKS zgubił defensywę i mocnym uderzeniem w długi róg pokonał Misztala. Tyszanie co prawda odpowiedzieli głowką Pawła Smółki minimalnie obok słupka, ale w samej końcówce dali sobie strzelić trzeciego gola. Łukasz Pielorz oddał strzał z kilku metrów, a futbolówka po rękach Misztala wpadła do bramki.

GKS Tychy - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:3 (0:1)
0:1 - Kujawa (36.)
0:2 - Kiełb (59.)
0:3 - Pielorz (88.)

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce).

GKS Tychy: 12. Misztal - 31. Chomiuk, 19. Kopczyk, 15. Sadowski, 28. Mączyński - 7. Małkowski, 23. Čarnota Ż, 10. Lisowski Ż (75, 13. Grzybek), 25. Flis (65, 5. Gąsior), 11. Szczęsny - 18. Mąka (53, 9. Smółka). Trener Tomasz Fornalik.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: 12. Nowak - 6. Piątek, 5. Czerwiński Ż, 17. Pleva, 27. Jarecki - 9. Pawlusiński (72, 20. Biskup), 29. Pielorz, 2. Sołdecki, 10. Rybski (81, 13. Horvath), 15. Kiełb - 25. Kujawa (86, 18. Schulmeister). Trener Dušan Radolský.