1L: Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 3:1

W wyjazdowym meczu 8. kolejki I ligi, piłkarze GKS Tychy przegrali z Olimpią Grudziądz 1:3 (0:0). Honorowego gola dla tyszan z rzutu karnego strzelił w doliczonym czasie gry Bartosz Flis.

Przez pierwsze dwa kwadranse gra była wyrównana. W tym czasie kilka razy groźnie zrobiło się zarówno pod tyską, jak i grudziądzką bramką. Po stronie tyszan najbliżej szczęścia był Patrik Čarnota, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego słowacki pomocnik, który zamykał tę akcję, o centymetry minął się z piłką.

Obraz gry zmienił się właśnie w trzecim kwadransie meczu, bo to głównie gospodarze atakowali, natomiast podopieczni Tomasza Fornalika czyhali na kontrataki. W 38. minucie gości od utraty gola uratowała poprzeczka, w którą zza pola karnego uderzył Maciej Rogalski. Tyscy piłkarze przterwali jednak opór Olimpii i do końca pierwszej połowy nie dali sobie strzelić bramki.

Cały wysiłek poszedł na marne w przeciągu siedmiu minut drugiej części spotkania - od 61. do 68. minuty. Wówczas gospodarze dali prawdziwy popis skuteczności, bo zdobyli aż trzy gole. Worek z bramkami otworzył Rogalski, który na raty pokonał Macieja Budkę. Kolejne dwa trafienia były autorstwa Dariusza Gawęckiego. Pomocnik Olimpii najpierw wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i z bliskiej odległości wepchnął futbolówkę do siatki, a sto dwadzieścia sekund później otrzymał podanie na 18. metr i płaskim uderzeniem dał jasną odpowiedź, kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku.

W doliczonym już czasie gry, po akcji Mateusza Grzybka z Bartoszem Flisem, ten drugi trafił piłką w rękę zawodnika gospodarzy, a sędzia główny wskazał na jedenasty metr. Napastnik GKS sam podszedł do futbolówki i pewnym strzałem nie dał szans Bartoszowi Fabiniakowi. Tym samym tyszanie ponieśli pierwszą porażkę w starciach z Olimpią Grudziądz.

Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 3:1 (0:0)
1:0 - Rogalski (61.)
2:0 - Gawęcki (66.)
3:0 - Gawęcki (68.)
3:1 - Flis (90. rzut karny)

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).

Olimpia Grudziądz: 26. Fabiniak - 22. Pisarczuk, 28. Piter-Bučko, 13. Staniek Ż, 6. Banasiak Ż (79, 3. Bielawski) - 19. Rogalski, 14. Kłus, 11. Smoliński, 16. Gawęcki (86, 2. Łabędzki), 7. Szczot (73, 33. Frańczak) - 18. Cieśliński. Trener Tomasz Kafarski.

GKS Tychy: 22. Budka - 30. Krajanowski Ż (46, 25. Flis), 19. Kopczyk, 15. Sadowski, 28. Mączyński - 7. Małkowski, 23. Čarnota, 10. Lisowski, 18. Mąka (75, 13. Grzybek), 31. Chomiuk - 9. Smółka (81, 5. Gąsior). Trener Tomasz Fornalik.