1L: GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 1:1

W meczu 7. kolejki I ligi, piłkarze GKS Tychy zremisowali w Jaworznie z beniaminkiem Chojniczanką Chojnice 1:1 (1:0). Prowadzenie tyszanom dał Damian Szczęsny, natomiast wyrównujące trafienie zaliczył Maciej Ropiejko.

Przed spotkaniem dużo mówiło się o możliwym pojedynku bramkarzy. W tyskim zespole występuje Piotr Misztal, natomiast w Chojniczance jego starszy brat - Rafał. Trenerzy obu drużyn zdecydowali jednak, że między słupkami zobaczymy Macieja Budkę i Konrada Jałochę. Początek spotkania, jak i zresztą cała pierwsza połowa, w wykonaniu „Trójkolorowych” była naprawdę bardzo dobra.

Podopieczni Tomasza Fornalika stworzyli sobie kilka ciekawych sytuacji, a pierwszą z nich miał w 14. minucie Paweł Smółka. Napastnika GKS dostrzegł w polu karnym Damian Krajanowski, ale zdobywca czterech bramek w tym sezonie w dogodnej okazji przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. Golkiper przyjezdnych nie miał już nic do powiedzenia przy akcji z 22. minuty. Celna wrzutka Daniela Mąki z rzutu rożnego trafiła do Damiana Szczęsnego, a ten bez namysłu, uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Jałochę.

W 28. minucie lewą stroną popędził aktywny Szczęsny, który chwilę wcześniej został mocno poturbowany w starciu z jednym z zawodników gości i już na początku drugiej połowy musiał opuścić plac gry. W polu karnym na dość ekwilibrystyczny strzał zdecydował się Łukasz Małkowski, jednak mimo to piłka nieznacznie minęła lewy słupek. Zielono-czarno-czerwoni w pierwszych 45 minutach jeszcze kilkakrotnie zagrażali chojniczanom, m.in. po soczystych uderzeniach Mąki i Krajanowskiego. Goście co prawda odpowiadali tym samym, ale ich strzały nie były już tak groźne.

Tyski zespół w drugiej części meczu oddał inicjatywę Chojniczance, pozwalając na bardzo wiele. Już w 49. minucie Maciej Ropiejko stanął oko w oko z Budką, ale popisał się niecelnym lobem. To co nie udało się zawodnikowi z Chojnic na początku drugiej odsłony, udało się w 57. minucie. Ropiejko wykorzystał nieporozumienie defensywy tyszan, tym razem nie marnując swojej szansy.

Nasi piłkarze byli bliscy odzyskania prowadzenia, bo na dwadzieścia minut przed końcem meczu piłkę do bramki skierował Smółka, dobijając uderzenie Mąki. Jak się jednak okazało, rosły zawodnik był na spalonym. Goście odpowiedzieli kolejną sytuacją sam na sam, tym razem za sprawą Tomasz Ostalczyka, który minął nawet Budkę, jednak strzelił zbyt lekko, bo Łukasz Kopczyk zdążył jeszcze zareagować i wybić futbolówkę niemal z linii.

Gdy wydawało się, że zawodnicy GKS mogą powalczyć o trzy punkty, to na kwadrans przed końcem drugą żółtą kartką ukarany został debiutant Paweł Lisowski. „Trójkolorowym” nie pozostało więc nic innego, jak tylko skupić się na dowiezieniu remisu, co w ostatecznym rozrachunku się udało. Nie udało się natomiast wydostać ze strefy spadkowej, gdzie tyszanie pozostaną przynajmniej do kolejnego spotkania z Olimpią Grudziądz.

GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:0)
1:0 - Szczęsny (22. rzut rożny, asysta: Mąka)
1:1 - Ropiejko (57.)

Sędziował: Tomasz Garbowski (Kluczbork).