1L: Puszcza Niepołomice - GKS Tychy 1:1

Piłkarze GKS Tychy w końcu przełamali złą passę meczów bez zdobyczy punktowej. W sobotnim spotkaniu 6. kolejki ligowej, tyszanie zremisowali na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 1:1 (1:0).

Ostatnie wyniki zmusiły trenera GKS Tomasza Fornalika do kolejnych roszad w składzie. Do pierwszej zmiany doszło na pozycji bramkarza, gdzie Piotra Misztala zastąpił Maciej Budka. Parę stoperów tym razem stworzyli Łukasz Kopczyk i Mariusz Masternak, a miejsce na skrzydle znalazło się dla Łukasza Małkowskiego, który nie tak dawno zmagał się z kontuzją barku.

Spotkanie zaczęło się jednak idealnie dla gospodarzy. Już w 7. minucie precyzyjne uderzenie Łukasza Nowaka z 25. metrów trafił prosto w okienko bramki tyszan. Można śmiało zaryzykować twierdzeniem, że kapitanowi Puszczy wyszedł „strzał życia”. Piłkarze beniaminka kolejną dobrą okazję do zdobycia gola mieli już sto dwadzieścia sekund później. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Sebastiana Janika zamykał Mateusz Cholewiak, ale strzałem głową posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką.

W kolejnych minutach tempo gry z początku spotkania nieco opadło. Podopieczni Tomasza Fornalika sygnał do ataku dali w trzecim kwadransie pierwszej połowy. Paweł Smółka zgrał piłkę do wbiegającego w pole karne Daniela Mąki, jednak pomocnik tyszan nieczysto trafił w futbolówkę, przez co ta powędrowała wysoko nad poprzeczką.

Od początku drugiej części meczu widać było, że „Trójkolorowi” szybko chcą wyrównać stan gry. W 53. minucie podkręcony strzał Smółki z narożnika pola karnego trafił wprost w ręce bramkarza Puszczy Andrzeja Sobieszczyka. Do jeszcze lepszej sytuacji doszedł niecałą minutę później Damian Szczęsny, którego soczyste uderzenie z dystansu zatrzymało się na lewym słupku.

Tyszanie osiągali coraz większą przewagę i tylko kwestią czasu była bramka wyrównująca. W 56. minucie strzał głową Patrika Čarnoty instynktownie odbił Sobieszczyk. Nasi piłkarze postawili wszystko na jedną kartę, co wiązało się z niebezpiecznymi kontratakami gospodarzy. Po jednym z nich zawodnicy Dariusza Wójtowicza byli bardzo bliscy szczęścia, bowiem od utraty bramki tyski zespół uchronił się rozpaczliwym wybiciem piłki na rzut rożny.

Na szczęście w swoich szeregach GKS ma Pawła Smółkę. To właśnie rosły napastnik w 67. minucie gry przejął wrzutkę Bartosza Flisa z rzutu wolnego i pewnie pokonał golkipera. Po zdobytym golu zielono-czarno-czerwoni nieco oddali inicjatywę Puszczy, ale ci zebrali się tylko na kilka niegroźnych strzałów.

Ostatni zryw nastąpił w dwóch ostatnich minutach regulaminowego czasu gry. Najpierw do siatki miejscowych trafił Čarnota, ale arbiter odgwizdał spalonego. W odpowiedzi Cholewiak był równie bliski gola, bo trafił w słupek tyskiej bramki.

Puszcza Niepołomice - GKS Tychy 1:1 (1:0)
1:0 - Nowak (7.)
1:1 - Smółka (67. asysta: Flis)

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Puszcza Niepołomice: 12. Sobieszczyk - 18. Zontek Ż, Ż - CZ (90.), 15. Biernat, 19. Lewiński, 6. Mikołajczyk - 21. Cholewiak, 10. Nowak, 17. Uwakwe Ż (61, 20. Lizak), 8. Kałat (66, 3. Perez), 9. Janik (74, 13. Biel) - 11. Moskwik. Trener Dariusz Wójtowicz.

GKS Tychy: 22. Budka - 30. Krajanowski, 19. Kopczyk, 17. Masternak, 31. Chomiuk - 7. Małkowski, 23. Čarnota, 5. Gąsior Ż, 18. Mąka (46, 25. Flis), 11. Szczęsny (85, 28. Mączyński) - 9. Smółka (80, 16. Dzięgielewski). Trener Tomasz Fornalik.