1L: GKS Tychy - Kolejarz Stróże 0:3

W meczu 5. kolejki I ligi, piłkarze GKS Tychy ulegli przed własną publicznością Kolejarzowi Stróże 0:3 (0:0).

Pierwsze 45 minut spotkania na Stadionie Miejskim w Jaworznie nie wskazywało na to, że po końcowym gwizdku sędziego na tablicy świetlnej będzie widniał właśnie taki rezultat. Gra bardzo rzadko toczyła się zarówno pod bramką strzeżoną przez Piotra Misztala, jak i Łukasza Radlińskiego.

W 9. minucie pierwszy strzał oddał Adrian Chomiuk, ale piłka poszybowała bardzo wysoko nad tyską bramką. Kilkanaście minut później z 20. metra szczęścia próbował Cheikh Tidiane Niane, ale z podobnym skutkiem, jak przy uderzeniu skrzydłowego GKS. Najgroźniejszą sytuację stworzyli tyszanie, w 35. minucie meczu. Ponownie w głównej roli wystąpił Chomiuk, który tym razem strzelił o wiele lepiej, jednak czujnie między słupkami zachował się Radliński.

O wiele więcej działo się w drugiej połowie. W 58. minucie od utraty gola, gości uratował Michał Gryźlak. Zawodnik Kolejarza wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Damiana Szczęsnego. Sto dwadzieścia sekund później w polu karnym Krzysztofa Kaliciaka sfaulował Szymon Sadowski, ale sam poszkodowany fatalnie wykonał „jedenastkę”, bowiem Misztal pewnie złapał futbolówkę.

Wydawało się, że ta sytuacja podziała mobilizująco na tyskich piłkarzy, tym bardziej, że minutę po rzucie karnym przed świetną szansą stanął Paweł Smółka. Z prawej strony dośrodkowywał Damian Krajanowski, rosły napastnik dobrze przyjął futbolówkę w polu karnym, po czym oddał mocny, lecz minimalnie niecelny strzał. Niestety jak się później okazało, było to tylko „miłe złego początki”.

W 70. minucie wprowadzony na boisku za Piotra Rockiego, Wojciech Trochim podszedł do wykonania rzutu wolnego. Przymierzył niemal idealnie, bo piłka odbiła się od poprzeczki, ale na jego szczęście odbiła się jeszcze od pleców Misztala i nieoczekiwanie wpadła do siatki. Chwilę później wyrównanie mógł dać Patrik Čarnota, ale z 4. metra uderzył nad poprzeczką.

Na kwadrans przed końcem rezultat meczu na 2:0 podwyższył Janusz Wolański, który precyzyjnym uderzeniem z 25. metra pokonał lekko wysuniętego z bramki golkipera tyszan. Na pytanie, kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku jednoznaczną odpowiedź dał w 79. minucie Michał Bajdur, zdobywając trzeciego gola.

GKS Tychy - Kolejarz Stróże 0:3 (0:0)
0:1 - Misztal (70. sam)
0:2 - Wolański (75.)
0:3 - Bajdur (79.)

Sędziował: Tomasz Garbowski (Kluczbork).

GKS Tychy: 12. Misztal - 30. Krajanowski, 19. Kopczyk Ż, 15. Sadowski, 28. Mączyński - 18. Mąka (57, 11. Szczęsny), 4. Žunić, 23. Čarnota (78, 5. Gąsior), 31. Chomiuk - 25. Flis (70, 20. Imiela), 9. Smółka. Trener Tomasz Fornalik.

Kolejarz Stróże: 22. Radliński - 15. Gryźlak, 5. Szufryn, 10. Markowski, 13. Cichy - 27. Wolański, 11. Bocian, 23. Niane, 8. Rocki (59, 19. Trochim), 14. Szymański (46, 6. Bajdur) - 9. Kaliciak (68, 7. Majchrzak). Trener Przemysław Cecherz.