1L: Dolcan Ząbki - GKS Tychy 4:0

W wyjazdowym meczu 4. kolejki I ligi, piłkarze GKS Tychy przegrali z Dolcanem Ząbki 0:4 (0:1). Gospodarze trzy gole zdobyli w drugiej połowie spotkania.

Trener Fornalik nie skorzystał z zasady „zwycięskiego składu się nie zmienia”, bowiem w porównaniu z pojedynkiem z Gryfem Wejherowo dokonał kilku roszad w wyjściowej jedenastce. Po jednym meczu nieobecności między słupki powrócił Piotr Misztal, natomiast linię obrony, obok Damiana Krajanowskiego stworzyli ponownie Łukasz Kopczyk, Tomasz Balul i Mateusz Mączyński.

Spotkanie znakomicie mogło się rozpocząć dla tyszan. Do dośrodkowania z lewej strony boiska Adriana Chomiuka dopadł Damian Szczęsny, ale przerzucił piłkę nad poprzeczką. Z każdą kolejną minutą rozkręcali się jednak ząbkowianie, którzy groźny sygnał dali „Trójkolorowym” po blisko kwadransie gry. W pole karne dynamicznie wbiegł Dariusz Zjawiński i tylko dzięki instynktownej paradzie Piotra Misztala, GKS nie stracił gola.

Tyski golkiper również z kolejnych sytuacji wychodził obronną ręką. W 18. minucie świetnie sparował strzał głową Grzegorza Piesio, a kilka chwil później kąśliwe uderzenie Bartosza Wiśniewskiego. Niestety nie miał już nic do powiedzenia, gdy po rzucie wolnym do futbolówki doszedł Piesio i ulokował ją w siatce. Choć tyszanie na przerwę schodzili z jednobramkową stratą, to wydawało się, że w drugiej połowie będzie realna szansa na wywiezienie z Ząbek choćby punktu.

Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna, o czym boleśnie przekonali się tyscy zawodnicy. Już w 59. minucie Misztala na raty pokonał Paweł Tarnowski. Skrzydłowy Dolcanu najpierw trafił w naszego golkipera, ale na jego szczęście piłka z powrotem spadła mu pod nogi i z dobitką nie miał już najmniejszych problemów.

Rozbici tyszanie próbowali się otrząsnąć i wyprowadzić kontratak, który zakończyłby się kontaktową bramką. W drugiej części gospodarzom wychodziło jednak prawie wszystko, stąd też to oni zdobywali kolejne gole. W 78. minucie Misztal wybił piłkę zmierzającą w tyskie pole karne z rzutu wolnego, ale bierna postawa graczy GKS pozwoliła niekrytemu Mateuszowi Długołęckiemu strzelić bramkę w swoim debiucie.

W końcowych momentach na kilka zrywów lewą stroną zdecydował się Mączyński. Po jednym z nich oddał nawet strzał z okolic 20. metra, ale prosto w ręce Rafała Leszczyńskiego. Rezultat na 4:0 ustalił w 87. minucie ponownie Piesio, po dograniu Damiana Świerblewskiego.

Dolcan Ząbki - GKS Tychy 4:0 (1:0)
1:0 - Piesio (29.)
2:0 - Tarnowski (59.)
3:0 - Długołęcki (78.)
4:0 - Piesio (87.)

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).

Dolcan Ząbki: 1. Leszczyński - 14. Jakubik Ż, 6. Klepczarek, 19. Grzelak - 9. Tarnowski (70, 24. Świerblewski), 13. Piesio, 23. Matuszek Ż (76, 8. Długołęcki), 20. Osoliński, 7. Mazek (80, 17. Figiel) - 10. Zjawiński, 21. Wiśniewski. Trener Robert Podoliński.

GKS Tychy: 12. Misztal - 30. Krajanowski, 19. Kopczyk, 21. Balul, 28. Mączyński - 11. Szczęsny (66, 18. Mąka), 23. Čarnota Ż, 5. Gąsior Ż, 31. Chomiuk - 25. Flis, 9. Smółka. Trener Tomasz Fornalik.