position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Adamski: Wiążemy z tymi piłkarzami duże nadzieje

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
poniedziałek, 29 grudnia 2014 19:55
autor: Mateusz Długasiewicz
Fot. M. Długasiewicz

Na poniedziałkowej konferencji prasowej tyski klub przedstawił dwójkę zawodników, którzy wiosną będą bronić barw GKS - Jakuba Bąka i Sebastiana Janika. W samych superlatywach o nowych nabytkach wypowiadał się dyrektor sportowy Marcin Adamski.

- Sebastian miał bardzo dobry okres w Puszczy Niepołomice, gdzie był wyróżniającym się zawodnikiem. Dzięki temu został zauważony przez Ruch Chorzów, ale tam nie dostał wielu szans. Przez to jednak przychodzi do nas, żeby znów się przypomnieć oraz pokazać co potrafi. I Kuba Bąk, grający ostatnio w Pogoni, już sporo meczów w Ekstraklasie. Obaj potrafią stworzyć przewagę z przodu, grać 1 na 1, co w dzisiejszym futbolu jest ważne. Mamy nadzieję, że Kuba i Sebastian podniosą poziom ofensywy naszego zespołu. Wiążemy z ich przyjściem duże nadzieje i liczymy, że pomogą nam osiągnąć cel - rozpoczął Marcin Adamski.Sebastian Janik w Tychach będzie grał przez najbliższy rok.

- Myślę, że trafiłem w fajne miejsce. Będzie tutaj walka o coś, bo w końcu celem będzie utrzymanie w I lidze. Drużynie GKS należy się wyższe miejsce w tabeli, niż obecne, dlatego mam nadzieje, że za pół roku tak właśnie będzie, a ja dodam do tego swoją cegiełkę - mówił 25-letni wychowanek Wawelu Kraków.Na „stare śmieci” wraca Jakub Bąk, który w tyskim zespole występował już w sezonie 2012/13.

- Na pewno będzie mi łatwiej wejść do zespołu, bo przecież grałem tutaj i zarówno znam otoczenie, jak i kilku zawodników. Mam nadzieję, że dobrze wykorzystam te pół roku i przyczynię się do utrzymania, tak aby GKS Tychy w przyszłym sezonie mógł walczyć o awans do Ekstraklasy. Z pewnością miasto, kibice i całe tyskie środowisko zasługuje, by tam grać - twierdzi Bąk, który ma na swoim koncie 55 spotkań w T-Mobile Ekstraklasie.

- Dla mnie wypożyczenie do Tychów jest szansą, aby znów przypomnieć się ludziom w polskiej piłce. Tutaj czułem się bardzo dobrze, można powiedzieć, że z tego klubu wybiłem się dalej. Na pewno ten ruch nie będzie krokiem w tył. Myślę nawet, że gra w I lidze jest trudniejsza. Oczywiście samym nazwiskiem miejsca w wyjściowej jedenastce się nie dostanie, ale ja zamierzam zapracować na nie na treningach - zapowiada 21-letni skrzydłowy.

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Raków Częstochowa 10
2. Warta Poznań 7
3. Stomil Olsztyn 7
4. Podbeskidzie Bielsko-Biała 7
5. Bytovia Bytów 7
6. GKS Katowice 7
7. ŁKS Łódź 7
8. Chojniczanka Chojnice 7
9. Puszcza Niepołomice 7
10. Odra Opole 7
11. Sandecja Nowy Sącz 6
12. Stal Mielec 6
13. GKS Tychy 5
14. Chrobry Głogów 5
15. Wigry Suwałki 5
16. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5
17. GKS 1962 Jastrzębie 5
18. Garbarnia Kraków 5
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Stomil Olsztyn
piątek, 17 sierpnia 2018


GKS Tychy TV

#PotrójnieSilni - trzy sekcje, jeden GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies