position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Zagrali o serce dla Julki. Impreza w Tychach z udziałem Arkadiusza Milika i Tomasza Hajty

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
środa, 24 grudnia 2014 07:17
autor: Michał Pawlak

Prawie tysiąc kibiców obejrzało mecz charytatywny pomiędzy futsalowym GKS-em Tychy a amatorskimi Piwkarzykami. Gośćmi specjalnymi byli Arkadiusz Milik i Tomasz Hajto, a cały dochód zostanie przeznaczony dla chorej na serce 3-miesięcznej Julii Grobel z Tychów.

Córka Beaty i Mariusza Grobelów urodziła się we wrześniu, ale rodzice już w 20. tygodniu ciąży usłyszeli od lekarzy dramatyczną diagnozę. Mała Julia miała się urodzić z heterotaksją, czyli jednokomorowym sercem i bez śledziony. - Lekarka powiedziała nam, że "śmierci się nie operuje". Julki nie zakwalifikowano do operacji w Polsce, bo podobno źle rokuje. W Niemczech jednak takie operacje się przeprowadza, ale jej koszt to blisko 150 tys. zł, a na to nas nie stać - mówi Beata Grobel.

Do pomocy błyskawicznie włączyło się mnóstwo ludzi, w tym pochodzący z Tychów Arkadiusz Milik. Napastnik Ajaksu Amsterdam wziął udział w meczu GKS-u Tychy z amatorską drużyną Piwkarzyki Tychy. Na licytację przekazał swoją koszulkę z holenderskiego klubu. - Nie wahałem się ani chwili. Sam mecz to oczywiście przede wszystkim zabawa, ale jeśli dzięki temu udało się zebrać pieniążki na leczenie Julki, to ogromnie się z tego cieszę - mówi napastnik reprezentacji Polski. Wychowanek Rozwoju Katowice miło zakończył piłkarski rok. - To był bardzo miły akcent na zakończenie udanego półrocza, nie tylko w moim wykonaniu, ale także reprezentacji Polski. Oby w Nowym Roku było jeszcze lepiej - mówi Milik.

Na pomysł organizacji meczu charytatywnego wpadł Michał Cebula, zawodnik Piwkarzyków. - Nasza drużyna jest typowo amatorska i składa się z wychowanków MOSM-u Tychy, którzy nie przebili się na wyższe szczeble rozgrywkowe. Znamy się dobrze z Łukaszem Milikiem, bratem Arka. Stąd pomysł, żeby zaprosić go do gry w naszej drużynie - mówi Cebula.

Mecz zakończył się remisem 9:9, a najlepszym snajperem z Milików był... Łukasz, który zaliczył hat tricka. Arkadiusz zdobył dwa gole, a świetną postawą w... bramce zaskoczył Tomasz Hajto. Trener GKS-u Tychy grający w barwach Piwkarzyków był lotnym golkiperem w ostatnich minutach spotkania. Miejsce w drużynie Arka Milika, a także przeciwnej można było licytować przez cały ostatni tydzień w internecie. W sumie zwycięzcy przekazali na ten cel ponad 3 tys. zł.

Podczas spotkania zaprezentowano gadżety sportowe, które zostaną wystawione na licytacje w internecie. Wiele z nich przekazał Tomasz Hajto. - Na co dzień gonimy za lepszymi mieszkaniami, wygodniejszymi samochodami, a okazuje się, że te przyziemne rzeczy nic nie znaczą w obliczu choroby dziecka. Dlatego od razu złapałem za telefon i namówiłem do pomocy m.in. Zbigniewa Bońka, Michała Żewłakowa i siostry Radwańskie - mówi trener GKS-u Tychy. W ciągu kilku najbliższych dni w internecie będzie można licytować m.in. koszulki reprezentacji Polski z autografami kadrowiczów, rakiety tenisowe z podpisami Agnieszki i Urszuli Radwańskich, koszulki hokeistów, koszykarzy i piłkarzy tyskiego GKS-u, rękawice bokserskie Tomasza Adamka czy wiosła podpisane przez Karolinę Naję - tyszankę, brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Hitem okazała się jednak koszulka Arkadiusza Milika z Ajaksu Amsterdam - dzięki niej leczenie dziewczynki wspomoże kwota 12,6 tys. zł. Ostatecznie koszulkę wylicytował Michał Borkowy za 6,5 tys. zł, ale zdecydował się zapłacić i przekazać ją pokonanemu w licytacji Mateuszowi Dudzie, który wpłacił 6,1 tys. zł. - O tej wspaniałej akcji poinformował mnie Julian Piórowski, dziadek Julki. Nie zastanawiałem się w ogóle. To był gest serca dla serca. Musimy uratować serce tej dziewczynki i dlatego się cieszę, że pokonany w licytacji także dołożył swoją pulę - mówi Michał Borkowy.

Beata i Mateusz Grobelowie mecz obserwowali ze łzami w oczach. - To wszystko zaczęło żyć własnym życiem. Nawet się nie spodziewaliśmy, ilu ludzi zaangażowało się w pomoc naszej córce. To niesamowite - przez łzy dziękują rodzice Julii.

Kwota zebrana podczas meczu nie jest jeszcze znana, ale leczenie chorej na heterotaksję serca 3-miesięcznej Julki Grobel można też wesprzeć, dokonując wpłaty na konto Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej pod nr 57 1160 2202 0000 0002 0905 3111, koniecznie z dopiskiem "Julia Grobel".

źródło: Michał Pawlak / www.slask.sport.pl


Zobacz materiał video!


WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Miedź Legnica 40
2. Stal Mielec 37
3. Chojniczanka Chojnice 36
4. Odra Opole 35
5. Chrobry Głogów 33
6. Raków Częstochowa 32
7. Wigry Suwałki 32
8. Zagłębie Sosnowiec 31
9. GKS Katowice 31
10. Podbeskidzie Bielsko-Biała 31
11. Puszcza Niepołomice 28
12. GKS Tychy 26
13. Drutex-Bytovia 24
14. Pogoń Siedlce 24
15. Olimpia Grudziądz 21
16. Stomil Olsztyn 19
17. Górnik Łęczna 18
18. Ruch Chorzów 12
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Stomil Olsztyn
sobota, 17 marca 2018


GKS Tychy TV

Konferencja prasowa: Krzysztof Bizacki w nowej roli wraca do GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies