position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Relacja z III Świąt z Akademią

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 23 grudnia 2014 10:03
autor: APN GKS Tychy
Fot. APN GKS Tychy

W ostatnią sobotę po raz trzeci w dziejach istnienia Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy, młodzi piłkarze spotkali się w Hali Sportowej, aby celebrować "Święta z Akademią". Jest to kolejna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz APN GKS Tychy.

Po raz kolejny przed świętami Bożego Narodzenia wszyscy zawodnicy, trenerzy, zarząd oraz pracownicy Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy i Szkółek Partnerskich spotkali się na hali przy al. Piłsudskiego w Tychach. Jest to wyjątkowa impreza, która jest jedyną okazją spotkania się najmłodszych zawodników z najstarszymi. Jedyna okazja, gdzie wszyscy trenerzy, zarząd i pracownicy Akademii i Szkółek Partnerskich spotykają się w jednym miejscu i mogą ze sobą spokojnie porozmawiać i powymieniać uwagi związane nie tylko z Akademią i piłką nożną. Na Hali Sportowej, jak co roku nie zabrakło przedstawicieli władz miasta. Władze Tychów reprezentowali Pani Daria Szczepańska - wiceprezydent Tychów, Pan Maciej Gramatyka - przewodniczący Rady Miasta Tychy, Pan Krzysztof Woźniak - przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Turystyki, Panowie Grzegorz Kołodziejczyk i Marek Gołosz - radni oraz Pan Grzegorz Michalski - przewodniczący Rady Sportu. Podczas „Świąt z Akademią” byli z nami również - Dyrektor MOSiR Tychy Pan Marcin Staniczek oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Pani Grażyna Jurek. Tradycyjnie byli z nami zawodnicy pierwszoligowego GKS Tychy, nasi Ambasadorzy oraz Absolwenci, czyli Łukasz Kopczyk, Krzysztof Bizacki, Mateusz Grzybek, Bartosz Rutkowski, Paweł Florek oraz Michał Biskup.

Impreza rozpoczęła się od uroczystego wejścia wszystkich drużyn Akademii na tyską halę. Po zajęciu przez wszystkich miejsc, Prezes Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy Marcin Kuśmierz przywitał przybyłych gości oraz zawodników, trenerów i rodziców. Po krótkim wstępie Prezesa, zostały wręczone nagrody Zawodnika Roku, Odkrycia Roku oraz Przyjaciela Roku. I tak Zawodnikiem Roku został Marcin Musiolik (U19), Odkryciem Roku Krzysztof Rośkowicz (U17). Statuetki Przyjaciela Roku otrzymali kierownicy obiektów, z których Akademia i Szkółki Partnerskie korzystają  na co dzień, czyli Albin Wira (Stadion Miejski), Mirosław Pilszek (Zespół Boisk Piłkarskich na os. A im. Alfreda Potrawy), Artur Bernaś (Hala Sportowa), Grażyna Słupińska (Kompleks Sportowy Paprocany).

Po wręczeniu pamiątkowych statuetek mikrofon na tyskiej Hali Sportowej, przejęli przedstawiciele stowarzyszenia Tyski Fan. Nauczyli młodych piłkarzy paru przyśpiewek, które można usłyszeć na meczach. Głośne okrzyki nie raz wywołały ciarki na plecach zgormadzonych na hali gości. Po krótkiej animacji stowarzyszenia Tyski Fan prowadzący imprezę - Pan Mirosław Kańtor, rozpoczął zabawę z najmłodszymi zawodnikami. Tańce i śpiewy na parkiecie wciągnęły nie tylko małych piłkarzy, ale również trenerów. Najlepiej bawili się Remigiusz Smoliński i Sebastian Białoń, którzy doskonale wczuli się w rytm przebojów i prowadzonych zabaw. Tradycją naszych spotkań jest mecz pomiędzy najmłodszymi uczestnikami „Świąt z Akademią”, a naszymi absolwentami. Co prawda nikt nie liczył zdobytych bramek, ale widać było sporą przewagę młodych adeptów piłki nożnej. Szczególnie w ilości zawodników na boisku. Po meczu przyszedł czas na życzenia i tradycyjne dzielenie się opłatkiem. Trenerzy swoim zawodnikom życzyli wielu sukcesów na piłkarskich boiskach, zawodnicy za to wiele cierpliwości i wytrwałości w swojej pracy. Na koniec wszyscy goście, zawodnicy i trenerzy stanęli razem do wspólnego zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na tyską Halę Sportową. Dziękujemy gościom, którzy poświęcili swój czas, aby być z nami podczas „Świąt z Akademią”. Dziękujemy Panu Mirosławowi Kańtorowi, który po raz kolejny wspaniale poprowadził dla nas to spotkanie, członkom stowarzyszenia Tyski Fan za głośny doping. Dziękujemy zawodnikom, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę. Dziękujemy trenerom za cały rok pracy i za pomoc w przygotowaniu. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wielokrotnie wsparli nas dobrym słowem.

Do zobaczenia za rok!

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Miedź Legnica 40
2. Stal Mielec 37
3. Chojniczanka Chojnice 36
4. Odra Opole 35
5. Chrobry Głogów 33
6. Raków Częstochowa 32
7. Wigry Suwałki 32
8. Zagłębie Sosnowiec 31
9. GKS Katowice 31
10. Podbeskidzie Bielsko-Biała 31
11. Puszcza Niepołomice 28
12. GKS Tychy 26
13. Drutex-Bytovia 24
14. Pogoń Siedlce 24
15. Olimpia Grudziądz 21
16. Stomil Olsztyn 19
17. Górnik Łęczna 18
18. Ruch Chorzów 12
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Stomil Olsztyn
sobota, 17 marca 2018


GKS Tychy TV

Konferencja prasowa: Krzysztof Bizacki w nowej roli wraca do GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies