position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Tomasz Hajto i Marcin Adamski zaprezentowani

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
piątek, 5 grudnia 2014 22:21
autor: Mateusz Długasiewicz i Łukasz Mucha
Fot. M. Długasiewicz

W piątek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej odbyła się oficjalna prezentacja dwójki nowych twarzy w tyskim klubie, które podjęły się misji pt. „utrzymanie dla GKS Tychy” - pierwszego trenera Tomasza Hajty i dyrektora sportowego Marcina Adamskiego.

- Przez cały listopad trwały rozmowy z potencjalnymi kandydatami na stanowisko pierwszego trenera. Tej roli postanowił podjąć się Tomasz Hajto, którego witamy i liczymy, że z jego charyzmą poprowadzi drużynę do lepszych wyników. W ciągu ostatnich dwóch lat zmian było naprawdę wiele, dlatego doszliśmy do wniosku, że reforma sekcji piłki nożnej powinna być głębsza. Trenerowi Hajcie pomagać będą: asystent Kamil Zieleźnik, trener przygotowania motorycznego doktor Marcin Popieluch oraz dotychczasowy trener bramkarzy Tomasz Rogala. Pełniący funkcję tymczasowego trenera w kilku ostatnich spotkaniach Tomasz Wolak wróci do swoich wcześniejszych obowiązków, a więc do prowadzenia zespołu rezerw. Dotychczasowego dyrektora sportowego Henryka Droba zastąpił natomiast Marcin Adamski - wyjaśniła na wstępie prezes zarządu spółki Tyski Sport S.A. Alina Sowa.

Trener Hajto przede wszystkim podziękował za zaangażowanie i zaufanie, którym został obdarzony przez władze miasta i klubu. Wystosował również prośbę do krytyków oraz osób związanych z zespołem.

- Proszę Was o dużą wyrozumiałość, bo przez najbliższe pół roku na pewno będziemy borykać się z pewnymi problemami. Będziemy grali na wyjazdach, dlatego prosimy kibiców i ludzi dobrze życzących drużynie o wsparcie. Trzeba przeanalizować grę zespołu, która ostatnio nie była dobra. Musimy wygrać wojnę, a nie poszczególne batalie. W piłce jestem od 25 lat, dlatego wiem, że po drodze pojawią się jakieś wpadki. Zrobimy jednak wszystko, żeby na nowym stadionie rozpocząć zmagania ligowe jako pierwszoligowiec. Podjęcie pracy w Tychach to dla mnie większe wyzwanie, niż praca w Jagiellonii Białystok - powiedział Tomasz Hajto.

Między innymi o spełnieniu marzenia i pracy w jednym miejscu mówił z kolei drugi z bohaterów konferencji - dyrektor sportowy Marcin Adamski.

- Praca w takim charakterze zawsze była moim marzeniem, dlatego postaram się wykorzystać stworzoną przez ludzi w Tychach dla mnie szansę. Ze swojej strony mogę obiecać, że zrobię wszystko, aby pomóc w sprawnym działaniu pionu sportowego klubu. Nikt tutaj nie wyobraża sobie sytuacji, w której GKS grałby w niższej lidze. Nie jestem typem człowieka, który często zmienia kluby, lubię pracować w jednym miejscu, poświęcić się sprawie. Trzeba wszystkim nam życzyć, aby ta misja się powiodła - twierdzi z nadzieją Marcin Adamski.

Tylko u nas pełny zapis video konferencji prasowej z udziałem trenera Tomasza Hajto i dyrektora sportowego Marcina Adamskiego. Zapraszamy do obejrzenia!


Zobacz materiał video!Zobacz galerię zdjęć!


WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Miedź Legnica 63
2. Zagłębie Sosnowiec 58
3. Chojniczanka Chojnice 56
4. GKS Tychy 55
5. GKS Katowice 54
6. Wigry Suwałki 52
7. Raków Częstochowa 51
8. Stal Mielec 51
9. Podbeskidzie Bielsko-Biała 46
10. Chrobry Głogów 46
11. Odra Opole 45
12. Puszcza Niepołomice 44
13. Drutex-Bytovia 40
14. Stomil Olsztyn 39
15. Pogoń Siedlce 38
16. Górnik Łęczna 35
17. Olimpia Grudziądz 31
18. Ruch Chorzów 27
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Start przygotowań GKS Tychy
wtorek, 19 czerwca 2018


GKS Tychy TV

24. kolejka Nice 1 Liga: Kulisy meczu GKS Tychy - Ruch Chorzów 2:0


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies