position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Tomasz Hajto i Marcin Adamski zaprezentowani

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
piątek, 5 grudnia 2014 22:21
autor: Mateusz Długasiewicz i Łukasz Mucha
Fot. M. Długasiewicz

W piątek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej odbyła się oficjalna prezentacja dwójki nowych twarzy w tyskim klubie, które podjęły się misji pt. „utrzymanie dla GKS Tychy” - pierwszego trenera Tomasza Hajty i dyrektora sportowego Marcina Adamskiego.

- Przez cały listopad trwały rozmowy z potencjalnymi kandydatami na stanowisko pierwszego trenera. Tej roli postanowił podjąć się Tomasz Hajto, którego witamy i liczymy, że z jego charyzmą poprowadzi drużynę do lepszych wyników. W ciągu ostatnich dwóch lat zmian było naprawdę wiele, dlatego doszliśmy do wniosku, że reforma sekcji piłki nożnej powinna być głębsza. Trenerowi Hajcie pomagać będą: asystent Kamil Zieleźnik, trener przygotowania motorycznego doktor Marcin Popieluch oraz dotychczasowy trener bramkarzy Tomasz Rogala. Pełniący funkcję tymczasowego trenera w kilku ostatnich spotkaniach Tomasz Wolak wróci do swoich wcześniejszych obowiązków, a więc do prowadzenia zespołu rezerw. Dotychczasowego dyrektora sportowego Henryka Droba zastąpił natomiast Marcin Adamski - wyjaśniła na wstępie prezes zarządu spółki Tyski Sport S.A. Alina Sowa.

Trener Hajto przede wszystkim podziękował za zaangażowanie i zaufanie, którym został obdarzony przez władze miasta i klubu. Wystosował również prośbę do krytyków oraz osób związanych z zespołem.

- Proszę Was o dużą wyrozumiałość, bo przez najbliższe pół roku na pewno będziemy borykać się z pewnymi problemami. Będziemy grali na wyjazdach, dlatego prosimy kibiców i ludzi dobrze życzących drużynie o wsparcie. Trzeba przeanalizować grę zespołu, która ostatnio nie była dobra. Musimy wygrać wojnę, a nie poszczególne batalie. W piłce jestem od 25 lat, dlatego wiem, że po drodze pojawią się jakieś wpadki. Zrobimy jednak wszystko, żeby na nowym stadionie rozpocząć zmagania ligowe jako pierwszoligowiec. Podjęcie pracy w Tychach to dla mnie większe wyzwanie, niż praca w Jagiellonii Białystok - powiedział Tomasz Hajto.

Między innymi o spełnieniu marzenia i pracy w jednym miejscu mówił z kolei drugi z bohaterów konferencji - dyrektor sportowy Marcin Adamski.

- Praca w takim charakterze zawsze była moim marzeniem, dlatego postaram się wykorzystać stworzoną przez ludzi w Tychach dla mnie szansę. Ze swojej strony mogę obiecać, że zrobię wszystko, aby pomóc w sprawnym działaniu pionu sportowego klubu. Nikt tutaj nie wyobraża sobie sytuacji, w której GKS grałby w niższej lidze. Nie jestem typem człowieka, który często zmienia kluby, lubię pracować w jednym miejscu, poświęcić się sprawie. Trzeba wszystkim nam życzyć, aby ta misja się powiodła - twierdzi z nadzieją Marcin Adamski.

Tylko u nas pełny zapis video konferencji prasowej z udziałem trenera Tomasza Hajto i dyrektora sportowego Marcina Adamskiego. Zapraszamy do obejrzenia!


Zobacz materiał video!Zobacz galerię zdjęć!


WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Raków Częstochowa 21
2. Bytovia Bytów 19
3. Sandecja Nowy Sącz 19
4. Chojniczanka Chojnice 16
5. Wigry Suwałki 15
6. Odra Opole 14
7. ŁKS Łódź 13
8. GKS Tychy 13
9. GKS 1962 Jastrzębie 12
10. Chrobry Głogów 12
11. Podbeskidzie Bielsko-Biała 12
12. Puszcza Niepołomice 11
13. Stal Mielec 11
14. Warta Poznań 9
15. Garbarnia Kraków 9
16. Stomil Olsztyn 7
17. GKS Katowice 7
18. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Podbeskidzie Bielsko-Biała
sobota, 15 września 2018


GKS Tychy TV

#PotrójnieSilni - trzy sekcje, jeden GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies