position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Nowy kontrakt Mateusza Grzybka

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
piątek, 13 czerwca 2014 13:10
autor: Michał Rus
Fot. Ł. Sobala

Jako pierwszy podpis pod nowym kontraktem z GKS Tychy złożył zawodnik, który wyprowadzał swoją drużynę w roli kapitana na ostatni mecz z Miedzią Legnica, czyli Mateusz Grzybek.

Wychowanek PUKKS Chrzciciel Tychy, który do szerokiej kadry GKS dołączył z Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy, swój pierwszy kontrakt z seniorskim GKS podpisał przed startem sezonu 2013/14. Ze względu na obowiązujące przepisy, pierwszy profesjonalny kontrakt wtedy jeszcze niepełnoletniego piłkarza został zawarty na okres jednego roku. Teraz obie strony związały się umową na dwa lata.

Zawodnik reprezentacji Polski U-16, U-17 oraz U-18 debiut w pierwszej drużynie GKS Tychy zaliczył 8 września 2013 roku w meczu przeciwko Chojniczance Chojnice. W pierwszym składzie po raz pierwszy wybiegł miesiąc później w spotkaniu z GKS Bełchatów.

Pod koniec sezonu Grzybek wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie tyskiej drużyny. Od spotkania 29. kolejki ligowej z Wisłą Płock nie oddał miejsca w wyjściowej "jedenastce". Spotkania najczęściej rozpoczynał na prawej obronie, ale grał również na prawym skrzydle i w środku pola. Był jednym z wyróżniających się zawodników GKS w ciężkiej końcówce sezonu, która ostatecznie zakończyła się utrzymaniem zespołu na poziomie I ligi. W całym sezonie ligowym 2013/14 w barwach GKS rozegrał 14 meczów.

- Cieszę się z podpisania nowego kontraktu. Dla wychowanka i tyszanina gra w klubie ze swojego miasta może być największym zaszczytem. Wszyscy pamiętamy nerwową końcówkę poprzednich rozgrywek. W najbliższym sezonie musimy walczyć o zdecydowanie wyższą pozycję - mówi Mateusz Grzybek.

Przypomnijmy, że Grzybek został najmłodszym kapitanem w historii GKS Tychy. 7 czerwca, a więc w dniu meczu z Miedzią, miał zaledwie 18 lat i 69 dni.

WyszukiwarkaTabela ligowa

Raków Częstochowa
GKS 1962 Jastrzębie
Chojniczanka Chojnice
Odra Opole
Chrobry Głogów
GKS Katowice
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Stomil Olsztyn
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Edukujemy na 7 - Zakończenie roku szkolnego SP17
piątek, 22 czerwca 2018


GKS Tychy TV

24. kolejka Nice 1 Liga: Kulisy meczu GKS Tychy - Ruch Chorzów 2:0


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies