GKS Tychy - Pniówek Pawłowice Śląskie 5:2

piątek, 6 grudnia 2013 18:52
autor: Mateusz Długasiewicz

W piątkowym meczu kontrolnym rozegranym na sztucznej murawie przy ul. Edukacji, piłkarze GKS Tychy pokonali występującego na co dzień w III lidze Pniówka Pawłowice Śląskie 5:2 (1:1).

Worek z bramkami rozwiązał się tak na prawdę dopiero po przerwie, bowiem w pierwszych 45 minutach oba zespoły zdobyły po jednym golu. Najpierw tyszan na prowadzenie wyprowadził Dawid Ogrocki, który ładnym strzałem zaskoczył bramkarza gości. Kilka minut później Pniówek wyrówanł za sprawą uderzenia z dystansu Ciuberka.

Druga odsłona należała już jednak do podopiecznych Jana Żurka. W 54. minucie Arkadiusz Kowalczyk celnym strzałem zakończył dobrą akcję GKS. Kolejne dwie bramki tyski zespół strzelił po rzutach rożnych wykonywanych przez Dzięgielewskiego. Gole na swoje konto zapisali testowany obrońca Rafał Kalinowski oraz Mariusz Masternak. Wcześniej jednak kontaktowego gola zdobyli zawodnicy z Pawłowic Śląskich. Wynik meczu ustalił w końcówce Dzięgielewski niesygnalizowanym strzałem zza pola karnego.

W zespole GKS testowanych było ośmiu zawodników. Oprócz piłkarzy, którzy już wcześniej wystąpili w sparingach, trener Żurek przyglądał się także wspomnianemu Kalinowskiemu (ostatnio Radomiak Radom) i testowanemu napastnikowi.

GKS Tychy - Pniówek Pawłowice Śląskie 5:2 (1:1)
5:2 - Dzięgielewski (88.)

GKS Tychy: Misztal - Łęszczak, Balul, Wrana, Mączyński - Grzybek, Czaicki, Bukowiec, Mąka, Ogrocki - Sikora. Grali również: Florek, Chomiuk, Masternak, Gąsior, Dzięgielewski, Kowalczyk, Biskup, Dymowski, Kalinowski, Zawodnik testowany.