position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Reprezentant Polski z kontraktem w GKS Tychy

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 1 sierpnia 2013 18:38
autor: Michał Rus
Fot. Ł. Sobala

Mateusz Grzybek, czyli jeden z obecnie najbardziej utalentowanych tyskich piłkarzy, został zawodnikiem GKS Tychy. Młodzieżowy reprezentant Polski jest wychowankiem PUKKS Chrzciciel Tychy, a do GKS przeszedł z Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy.

Grzybek urodził się 30 marca 1996 roku. Mając 7 lat trafił na pierwszy trening Chrzciciela, a od dwóch lat szkolił się w APN GKS. 17-latek od pewnego czasu śmiało pukał do drzwi szerokiej kadry pierwszego zespołu GKS. Nic jednak dziwnego, skoro jest regularnie powoływany do reprezentacji Polski U-16 oraz U-17.

Jego ogromnym atutem jest nie tylko wiek, ale również uniwersalność. Może grać w środku pomocy oraz na boku obrony. Od roku najczęściej grywa jednak na prawym skrzydle. Na tej właśnie pozycji w przedsezonowych sparingach sprawdzał go trener Tomasz Fornalik. W meczach przeciwko Puszczy Niepołomice oraz Polonii Bytom młody zawodnik strzelił nawet po jednej bramce.

Ze względu na obowiązujące przepisy, pierwszy profesjonalny kontrakt Mateusza Grzybka z GKS Tychy został zawarty na okres jednego roku. Co jednak ważne, umowa zawiera opcję przedłużenia.

Grzybek jest kolejnym zawodnikiem, który w przeciągu ostatnich dwóch lat został przekazany z akademii do tyskiego klubu. Dokładna ich liczba wynosi siedemnastu zawodników. Większość z nich to obecnie piłkarze drużyny rezerwowej, gdzie są jednak bacznie obserwowani przez sztab szkoleniowy pierwszego zespołu GKS Tychy.

Młody zawodnik w zielono-czarno-czerwonych barwach będzie grał z numerem "13" na plecach. Trener Tomasz Fornalik może go już brać pod uwagę przy wyborze kadry na sobotni mecz ligowy z Arką Gdynia.

WyszukiwarkaTabela ligowa

Raków Częstochowa
GKS 1962 Jastrzębie
Chojniczanka Chojnice
Odra Opole
Chrobry Głogów
GKS Katowice
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Stomil Olsztyn
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Karpaty Lwów
czwartek, 12 lipca 2018


GKS Tychy TV

Sparing: TJ Valašské Meziříčí - GKS Tychy 0:7


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies