position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Tomasz Fornalik nowym trenerem GKS Tychy

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 18 czerwca 2013 12:34
autor: Michał Rus
Fot. Ł. Sobala

Dzisiaj oficjalnie poznaliśmy nazwisko szkoleniowca, który w przyszłym sezonie będzie odpowiedzialny za wyniki piłkarskiego GKS Tychy. Nowym trenerem zespołu został Tomasz Fornalik.

- Nie ulega wątpliwości, że za nami bardzo udany sezon w I lidze. Wierzę w możliwości naszego zespołu i myślę, że nowy szkoleniowiec znajdzie skuteczny sposób na wykorzystanie potencjału drzemiącego w tyskich piłkarzach. W sezonie 2013/14 mamy grać o najwyższe cele - informuje Alina Sowa, prezes spółki Tyski Sport S.A.

- Oferta pracy w GKS Tychy była z rodzaju tych nie do odrzucenia. W ostatnim czasie zespół zrobił ogromny postęp. Pracują tutaj bardzo ambitni ludzie i cieszę się, że obdarzyli mnie zaufaniem - mówi Tomasz Fornalik.

Dla 40-letniego szkoleniowca GKS Tychy będzie drugą seniorską drużyną, którą samodzielne poprowadzi. Od 2006 do 2012 roku pełnił funkcję asystenta trenera w Ruchu Chorzów. W sezonie 2011/12 razem ze swoim starszym bratem Waldemarem zdobył wicemistrzostwo Polski. Po tym niezwykle udanym sezonie, Waldemar Fornalik otrzymał nominację na funkcję selekcjonera reprezentacji Polski, a jego młodszy brat został pierwszym trenerem Ruchu. Po słabym początku sezonu został jednak zastąpiony przez Jacka Zielińskiego. W ostatnim czasie był odpowiedzialny za grupy młodzieżowe chorzowskiego klubu.

- Jednym z głównych zadań pana Fornalika będzie poprawa współpracy z młodzieżowymi klubami w Tychach. Nowy trener ma ogromne doświadczenie w pracy z młodzieżą, a w tyskich drużynach gra wielu perspektywicznych juniorów. Życzyłabym sobie, aby w pierwszym zespole GKS grało jak najwięcej naszych wychowanków. Miasto Tychy mocno finansuje sport młodzieżowy i chcemy wreszcie wykorzystać możliwości młodych zawodników - dodaje prezes Alina Sowa.

- Ostatnie świetne wyniki GKS to efekt ciężkiej pracy, która został tutaj wykonania. Teraz szykują się spore roszady kadrowe. Czasu na przygotowania jest bardzo mało, dlatego musimy optymalnie go wykorzystać - zwraca uwagę trener Fornalik.

Jako zawodnik na poziomie polskiej ekstraklasy zadebiutował w 1992 roku w Ruchu Chorzów, skąd w sezonie 1994/95 został wypożyczony do GKS Tychy. W barwach GKS rozegrał 16 spotkań i zdobył jednego gola Później występował m.in. w Ruchu Radzionków, ponownie w Ruchu Chorzów, a karierę zawodniczą zakończył w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała. Grał na pozycji obrońcy.

- Gra w GKS, chociaż to był zaledwie półroczny epizod, była dla mnie cennym doświadczeniem. Pamiętam, że tyscy kibice byli bardzo zżyci z drużyną. Dobrze zdaję sobie sprawę, że wyjazdy na domowe mecze do Jaworzna sporo ich kosztują, ale liczę na ich wsparcie - zachęca Tomasz Fornalik.

Fornalik zastąpi na stanowisku pierwszego trenera Piotra Mandrysza, który pracował w Tychach przez ostatnie dwa lata. - Jesteśmy zadowoleni z pracy wykonanej przez trenera Mandrysza. Pewien etap został jednak zakończony. Czas na kolejne wyzwania i podniesienie poprzeczki jeszcze wyżej - uśmiecha się Alina Sowa.

Nowy trener podpisał umowę do końca czerwca 2014 roku z opcją przedłużenia na kolejny rok. Teraz musi zaproponować zarządowi klubu swoich kandydatów na asystenta oraz trenera bramkarza, a cały sztab szkoleniowy GKS Tychy spotka się z piłkarzami na pierwszych zajęciach zaplanowanych na 1 lipca.

WyszukiwarkaTabela ligowa

rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Katowice - GKS Tychy
sobota, 29 czerwca 2019


GKS Tychy TV

Marcin Biernat: Chcemy zakończyć sezon zwycięstwem


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies