position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Legenda GKS Tychy chwali podopiecznych Piotra Mandrysza

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
niedziela, 30 grudnia 2012 18:34
autor: Łukasz Sobala
Kazimierz Szachnitowski z uznaniem podchodzi do osiągnięć tyszan w 2012 roku. Fot. Ł. Sobala

Kazimierz Szachnitowski, jedna z ikon GKS Tychy jest pod wrażeniem osiągnięć podopiecznych Piotra Mandrysza w 2012 roku. 59-letni dziś „Ayala” przekonuje także, że wśród tyskiej młodzieży są talenty.

- Ja i moi koledzy z wicemistrzowskiej drużyny jesteśmy pod wrażeniem tego, czego dokonali zawodnicy GKS Tychy w mijającym roku. W końcu sam awans na zaplecze Ekstraklasy był rewelacyjną sprawą, bo warunki aby to osiągnąć nie były łatwe. Mam tutaj na myśli brak stadionu, który powodował, że trzeba było ciągle grać na wyjazdach. Chłopcy jednak przezwyciężyli ten problem i zarówno mentalnie, jak i sportowo byli bardzo mocni. Dodatkowo wielkim plusem jest postawa tyszan na boiskach I ligi, gdzie na początku nie wszystko układało się po naszej myśli - mówi Kazimierz Szachnitowski.

- Czas jednak pokaże, co przyniosą kolejne dwanaście miesięcy. Miejmy nadzieję, że nasz zespół stać na jeszcze więcej, ale czy jest już gotowy na awans do elity? Trudno teraz jednoznacznie na takie pytanie odpowiedzieć. Na pewno jednak skład, który tworzy mieszanka rutyny z doświadczeniem stać na to, żeby pokazać się z jak najlepszej strony i pozostać w czołówce tabeli - twierdzi legendarny napastnik GKS Tychy.

Ponadto Szachnitowski wierzy, że w 2013 roku tyska drużyna wzbogaci się o nowych zawodników, a przede wszystkich o wychowanków. – Uważam, że w GKS Tychy brakuje kogoś, kto poukładałby i pokierował grą w środku pola. Gdyby się ktoś taki znalazł, to na pewno zespołowi grałoby się lepiej. Mam nadzieję również, że większą szansę, niż do tej pory na pokazanie swoich umiejętności otrzymają nasi młodzi chłopcy. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że tyski GKS w przyszłości będzie miał kim grać, bo w drużynach młodzieżowych są talenty - podkreśla „Ayala”.

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Chojniczanka Chojnice 35
2. Odra Opole 34
3. Raków Częstochowa 32
4. Miedź Legnica 31
5. Stal Mielec 31
6. Chrobry Głogów 30
7. GKS Katowice 28
8. Zagłębie Sosnowiec 27
9. Puszcza Niepołomice 26
10. Wigry Suwałki 26
11. Drutex-Bytovia 24
12. Podbeskidzie Bielsko-Biała 24
13. Pogoń Siedlce 24
14. GKS Tychy 20
15. Stomil Olsztyn 19
16. Olimpia Grudziądz 18
17. Górnik Łęczna 18
18. Ruch Chorzów 15
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Sparing: GKS Tychy - Puszcza Niepołomice
piątek, 26 stycznia 2018


GKS Tychy TV

Konferencja prasowa: Krzysztof Bizacki w nowej roli wraca do GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies