position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Kapitan GKS: Rok pod znakiem sukcesów

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
niedziela, 23 grudnia 2012 23:11
autor: Łukasz Sobala
Kapitan GKS Tychy Łukasz Kopczyk podsumowuje 2012 rok. Fot. Ł. Sobala

2012 rok dla GKS Tychy był bardzo udany. Nie innego zdania jest kapitan tyskiego zespołu, Łukasz Kopczyk, z którym porozmawialiśmy o ostatnich dwunastu miesiącach, a także o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.

Łukasz Sobala: Jak oceniasz 2012 rok w wykonaniu GKS Tychy?
Łukasz Kopczyk: - To był na pewno rok pod znakiem sukcesów, bo po pierwsze wywalczyliśmy awans do I ligi, a po drugie nie byliśmy w tych rozgrywkach chłopcami do bicia. Trzeba przecież pamiętać, że niektórzy skazywali nas na taką, a nie inną rolę. Na półmetku sezonu plasujemy się w czubie tabeli i nie jesteśmy bez szans, żeby na koniec też być wysoko.

Zderzenie z zapleczem Ekstraklasy było jednak dla Was brutalne.
- Nie ma co ukrywać, że po czterech pierwszych kolejkach, gdzie mieliśmy na swoim koncie tylko dwa punkty wydawało się wszystkim, że I liga może być dla nas za silna. Trener jednak uczulał nas, że mamy ciężki terminarz. Jego słowa się potwierdziły, bo patrząc na tabele po rundzie jesiennej, to tylko Kolejarz Stróże nie znajduje się w ścisłej czołówce. To, że z Flotą Świnoujście, Zawiszą Bydgoszcz i Termalicą Bruk-Betem Niecieczą nie udało nam się w znacznym stopniu zapunktować, można więc po części usprawiedliwić.

Co z mijającego roku utkwiło Ci szczególnie w pamięci?
- W mojej pamięci pozostanie na pewno mecz z Rakowem Częstochowa, który co prawda przegraliśmy, ale awansowaliśmy do I ligi po 18 latach przerwy. Szczególnie zapamiętam jeszcze swój debiut na zapleczu Ekstraklasy przeciwko Polonii Bytom, a także dwie strzelone bramki Sandecji Nowy Sącz.

O co GKS Tychy będzie walczył w 2013 roku?
- Na pewno o to, żeby nie spaść niżej w tabeli, niż jest obecnie. Nie będzie to łatwe zadanie, bo drużyny, które są za nami będą na nas naciskać. Tym bardziej, że prawie wszyscy przeciwnicy są bardziej ograni na tym poziomie rozgrywkowym od nas. Tanio skóry jednak nie sprzedamy, a być może uda nam się jeszcze kogoś przeskoczyć.

Łukasz Kopczyk nie ma w głowie myśli o Ekstraklasie?
- Wiadomo, że patrząc na tabelę można powiedzieć, że GKS Tychy w Ekstraklasie może być już za pół roku. To będzie jednak bardzo trudne do wykonania, bo takie kluby jak Zawisza Bydgoszcz, czy Cracovia mają więcej punktów, niż my, a do tego nie ma się co oszukiwać, że dysponują większymi budżetami i lepszymi kadrami. Myślę, że obecny sezon musimy poświęcić na ogrywanie się i zbieranie doświadczenia w I lidze, chociaż nikt nikomu nie zabroni wygrywać. Zobaczymy więc, co przyniesie czas.

Myślisz już o ciężkiej, zimowej pracy?
- Jeszcze wypoczywam, ale oczywiście jak każdy z nas, wykonuję jakieś indywidualne ćwiczenia, które jednak nie są takie intensywne, jak w trakcie sezonu lub w okresie przygotowawczym. W styczniu i lutym przyjdzie dopiero czas na ciężką pracę. Czekają nas dwa obozy, dużo podwójnych treningów, także nic nikomu się nie stanie jak teraz troszeczkę odpocznie i naładuje akumulatory.

Jak zapowiadają się Święta Bożego Narodzenia w rodzinie Kopczyków?
- Niedawno urodziło mi się dziecko, więc ten wspaniały czas spędzę w domu, w rodzinnym gronie. Z kolei w drugi dzień Świąt przypadł mi dyżur w pracy w Straży Miejskiej, także będę musiał poświęcić się obywatelom.

Masz swoją ulubioną potrawę?
- Oprócz karpia uwielbiam także makówki, bo na nie trzeba czekać praktycznie cały rok. Nie pomagam jednak w ich robieniu. To specjalność mojej mamy i siostry. Moim zadaniem w tym wszystkim będzie je tylko odebrać z rodzinnego domu, przywieść do siebie, a następnie zjeść (śmiech). 

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Raków Częstochowa 7
2. ŁKS Łódź 7
3. Bytovia Bytów 7
4. Warta Poznań 7
5. Stomil Olsztyn 7
6. Odra Opole 7
7. Puszcza Niepołomice 6
8. Chojniczanka Chojnice 6
9. Stal Mielec 6
10. Chrobry Głogów 5
11. GKS Tychy 5
12. Sandecja Nowy Sącz 5
13. Wigry Suwałki 5
14. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4
15. Podbeskidzie Bielsko-Biała 4
16. GKS Katowice 4
17. GKS 1962 Jastrzębie 2
18. Garbarnia Kraków 2
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
sobota, 11 sierpnia 2018


GKS Tychy TV

#PotrójnieSilni - trzy sekcje, jeden GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies