position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Mirosław Smyła: Udany rok dla GKS Tychy

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
piątek, 30 grudnia 2011 22:21
autor: Łukasz Sobala
Fot. Ł. Laskowski

Mirosław Smyła bardzo pozytywnie ocenia mijający rok w wykonaniu GKS Tychy. Obecny szkoleniowiec Rozwoju Katowice, w przeszłości przez ponad dwa lata prowadził tyski zespół.

- Rok 2011 był udany dla GKS Tychy. Nie zmienia nawet tego fakt, że na wiosnę nie udało się awansować do I ligi. W grze tyskiego zespołu z miesiąca na miesiąc było widać postęp, co w sporcie jest bardzo ważnym aspektem. Zwieńczeniem roku jest na pewno miejsce na czele tabeli. Nie można oczywiście zapominać o znaczącej poprawie finansowo-organizacyjnej klubu - mówi Mirosław Smyła.

- Niestety w kończącym się roku nie obyło się bez wpadek. Stracone punkty na początku rundy wiosennej odbiły się duża czkawką na koniec sezonu, gdy zabrakło jednego „oczka”, aby cieszyć się z promocji. Wówczas GKS mógł mówić również o braku szczęścia. Wystarczy przypomnieć nieuznaną bramkę z meczu z Chojniczanką Chojnice, która najpewniej dałaby trzy cenne punkty. W pierwszej fazie obecnego sezonu tyszanie również mieli tendencję do gubienia punktów. Trzeba jednak zaznaczyć, że zmiany trenerów z całą pewnością miały wpływ na osiągane wyniki, bo każdy nowy szkoleniowiec zawsze potrzebuje trochę czasu, żeby poznać drużynę - twierdzi charyzmatyczny opiekun trzecioligowca.

Co zatem według szkoleniowca Rozwoju jest potrzebne tyskiemu zespołowi, żeby odnieść w nadchodzącym Nowym Roku upragniony awans na zaplecze ekstraklasy? - Spośród wszystkich zespołów, to GKS Tychy jest głównym kandydatem do wywalczenia awansu do I ligi. Do tego celu w 2012 roku potrzebny jest przede wszystkim spokoju i szeroko rozumiana stabilność - uważa Smyła.

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Chojniczanka Chojnice 35
2. Odra Opole 34
3. Raków Częstochowa 32
4. Miedź Legnica 31
5. Stal Mielec 31
6. Chrobry Głogów 30
7. GKS Katowice 28
8. Zagłębie Sosnowiec 27
9. Puszcza Niepołomice 26
10. Wigry Suwałki 26
11. Drutex-Bytovia 24
12. Podbeskidzie Bielsko-Biała 24
13. Pogoń Siedlce 24
14. GKS Tychy 20
15. Stomil Olsztyn 19
16. Olimpia Grudziądz 18
17. Górnik Łęczna 18
18. Ruch Chorzów 15
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Sparing: GKS Tychy - Puszcza Niepołomice
piątek, 26 stycznia 2018


GKS Tychy TV

Konferencja prasowa: Krzysztof Bizacki w nowej roli wraca do GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies