position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Mirosław Smyła: Udany rok dla GKS Tychy

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
piątek, 30 grudnia 2011 22:21
autor: Łukasz Sobala
Fot. Ł. Laskowski

Mirosław Smyła bardzo pozytywnie ocenia mijający rok w wykonaniu GKS Tychy. Obecny szkoleniowiec Rozwoju Katowice, w przeszłości przez ponad dwa lata prowadził tyski zespół.

- Rok 2011 był udany dla GKS Tychy. Nie zmienia nawet tego fakt, że na wiosnę nie udało się awansować do I ligi. W grze tyskiego zespołu z miesiąca na miesiąc było widać postęp, co w sporcie jest bardzo ważnym aspektem. Zwieńczeniem roku jest na pewno miejsce na czele tabeli. Nie można oczywiście zapominać o znaczącej poprawie finansowo-organizacyjnej klubu - mówi Mirosław Smyła.

- Niestety w kończącym się roku nie obyło się bez wpadek. Stracone punkty na początku rundy wiosennej odbiły się duża czkawką na koniec sezonu, gdy zabrakło jednego „oczka”, aby cieszyć się z promocji. Wówczas GKS mógł mówić również o braku szczęścia. Wystarczy przypomnieć nieuznaną bramkę z meczu z Chojniczanką Chojnice, która najpewniej dałaby trzy cenne punkty. W pierwszej fazie obecnego sezonu tyszanie również mieli tendencję do gubienia punktów. Trzeba jednak zaznaczyć, że zmiany trenerów z całą pewnością miały wpływ na osiągane wyniki, bo każdy nowy szkoleniowiec zawsze potrzebuje trochę czasu, żeby poznać drużynę - twierdzi charyzmatyczny opiekun trzecioligowca.

Co zatem według szkoleniowca Rozwoju jest potrzebne tyskiemu zespołowi, żeby odnieść w nadchodzącym Nowym Roku upragniony awans na zaplecze ekstraklasy? - Spośród wszystkich zespołów, to GKS Tychy jest głównym kandydatem do wywalczenia awansu do I ligi. Do tego celu w 2012 roku potrzebny jest przede wszystkim spokoju i szeroko rozumiana stabilność - uważa Smyła.

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Stal Mielec 3
2. Podbeskidzie Bielsko-Biała 3
3. Raków Częstochowa 3
4. Bytovia Bytów 3
5. Odra Opole 3
6. Wigry Suwałki 3
7. ŁKS Łódź 3
8. Chojniczanka Chojnice 1
9. Sandecja Nowy Sącz 1
10. GKS Tychy 0
11. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0
12. Chrobry Głogów 0
13. GKS Katowice 0
14. GKS 1962 Jastrzębie 0
15. Garbarnia Kraków 0
16. Puszcza Niepołomice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Karpaty Lwów
czwartek, 12 lipca 2018


GKS Tychy TV

EXTRA Raport przed startem sezonu 2018/19


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies