GKS Tychy - Lechia Zielona Góra 4:0

sobota, 13 listopada 2010 23:09

W ostatniej kolejce ligowej w rundzie jesiennej sezonu 2010/2011, piłkarze GKS Tychy bezapelacyjnie pokonali Lechię Zielona Góra 4:0 (3:0). Tyszanie przez niemal całe spotkanie dominowali, czego potwierdzeniem są cztery zdobyte bramki.

Dzisiejszy mecz był wyjątkowym jubileuszem dla Łukasza Kopczyka. Nasz kapitan, który w barwach GKS gra nieprzerwanie od 2000 roku w spotkaniu z Lechią rozegrał swój 280. mecz ligowy.

Pod skrzydłami swojego kapitana, tyszanie znakomicie rozpoczęli potyczkę z przedostatnią drużyną tabeli. Już w 8. minucie pierwszego gola zdobył Daniel Feruga. Tyski pomocnik otrzymał idealne podanie z lewego narożnika boiska i bez większych problemów pokonał Kalinowskiego. Chwilę później w niemal identyczny sposób futbolówkę w siatce ulokował Krzysztof Zaremba. Tym razem piłkę w pole karne z prawej strony zagrywał Krystian Odrobiński.

W kolejnych minutach gospodarze powiększali swoją przewagę. Jednak dwóch dobrych szans nie wykorzystał duet napastników - Bizacki, Zaremba. „Co się odwlecze, to nie uciecze.” I tak właśnie było w tej sytuacji. W 36. minucie popularny „Bizak” zakręcił w polu karnym defensorem gości i co warte podkreślenia, prawą nogą ulokował futbolówkę w „pajęczynie”.

Niespełna dziesięć minut po przerwie „Trójkolorowi” zdobyli czwartego gola. Jego autorem był Hubert Jaromin, który zszedł z piłką na środek pola karnego i uderzeniem po ziemi umieścił ją tuż przy słupku bramki Lechii.

Swoje szanse mimo wszystko mieli również goście z Zielonej Góry. W jednej z takich sytuacji od utraty bramki uchronił tyskich piłkarzy Dominik Kisiel, który wyciągnął się jak struna i sparował strzał na rzut rożny. Wynik nie uległ już jednak zmianie i tyszanie w bardzo dobrym stylu zakończyli rundę jesienną.

GKS Tychy – Lechia Zielona Góra 4:0 (3:0)
1:0 - Feruga (8.)
2:0 - Zaremba (12.)
3:0 - Bizacki (36.)
4:0 - Jaromin (54.)

Sędziował: Krzysztof Sobieszek (Skierniewice).

GKS Tychy: Kisiel - Odrobiński (81. Pęczak), Kopczyk, Masternak, Lesik - Feruga (84. Łopuch), Babiarz Ż, Furczyk (72. Kruczek), Jaromin - Bizacki, Zaremba. Trener Adam Nocoń.

Lechia Zielona Góra: Kalinowski - Wojtysiak, Tyktor, Głowania Ż, Topolski - Kaczorowski (46. Pytlarz), Sucharek, Niewiadomski (46. Dorniak), Małecki (67. Lewicki), Kojder - Borecki (76. Haraś). Trener Mirosław Zelisko.