Mamy lidera! GKS Tychy - KS 3:1

sobota, 21 kwietnia 2007 16:41

Tego w Tychach chyba nikt się nie spodziewał. Już po trzech wiosennych kolejkach nasi piłkarze odrobili czteropunktową stratę do Ruchu Radzionków i po raz pierwszy w tym sezonie jesteśmy liderem! Dzisiaj GKS pokonał KS Częstochowa 3:1.

Lepszego początku dzisiejszego spotkania nie można sobie było wyobrazić. Kibice jeszcze wchodzili na stadion, kiedy Marcin Kuzak ustawił sobie piłkę i kapitalnym strzałem z rzutu wolnego objął prowadzenie dla GKS.

Trafienie z 2 minuty było dwunastym golem "Kuziego" w obecnych rozgrywkach. Niezwykle ruchliwy napastnik wyraźnie nie chciał jednak na tym poprzestać i tuż po przerwie po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Kuzak otrzymał podanie od Łukasza Błasiaka i silnym strzałem zmieścił piłkę między nogami bramkarza KS.

Trzecią bramkę dla GKS zdobył w 78 minucie Konrad Koźmiński. "Koza" świetnie znalazł się w polu karnym i strzałem tuż przy słupku zdobył swojego drugiego gola w barwach GKS i już jedenastego w tym sezonie.

Dzisiejsze spotkanie nie było jednak porywającym widowiskiem. Przewaga GKS nie podlegała dyskusji, ale długimi momentami tyszane grali dość przeciętnie. Poza tym w 83 minucie nie zdołali uniknąć straty gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michał Załucki ubiegł Marcina Soldaka i strzałem głową skierował piłkę do siatki tyskiej bramki. - Musimy przyznać, że gra nam się dzisiaj nie kleiła. Zaskoczył nas również przeciwnik, bo nie spodziewaliśmy się aż tak ciężkiej przeprawy - przyznał potem Jarosław Zadylak, kapitan GKS.

Najważniejsze są jednak trzy punkty i wiadomość z Rudy Śląskiej, która dotarła na tyski stadion. Ruch Radzionków przegrał na wyjeździe z tamtejszą Slavią 0:1 i stracił pozycję lidera na rzecz GKS! - Nawet niepoprawni optymiści chyba się nie spodziewali, że już po trzech wiosennych kolejkach będziemy liderem rozgrywek. Teraz zrobimy wszystko, żeby tą pozycję utrzymać aż do barażów - zapowiedział Zadylak.

GKS Tychy - KS Częstochowa 3:1 (1:0)
1:0 - Kuzak (2. rzut wolny)
2:0 - Kuzak (50.)
3:0 - Koźmiński (78.)
3:1 - Załucki (83. głową)

Sędziował: Dawid Bukowczan (WS Żywiec).

GKS Tychy: Soldak - Maławy, Masternak, Zadylak, Buturla – Odrobiński Ż (46. Myszor), Bobla (85. Grajek), Galeja, Furczyk – Słonina Ż (46. Błasiak), Kuzak (70. Koźmiński). Trener Albin Wira.

KS Częstochowa: Kapral - Gębicz Ż, Załucki, Andrzejewski (60. Kowalczyk), Karoń - Kubus (85. Żurawiecki), Prusko, Kyzioł (69. P. Skwarczyński), Sroka - Maciejewski, Korpios (74. M. Skwarczyński). Trener Jacek Maciński.