Puchar dla GKS: GKS Tychy - Pniówek 1:0

wtorek, 1 maja 2007 16:38

GKS Tychy zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Tychy. W finale rozegranym na tyskim stadionie podopieczni Albina Wiry wygrali po dogrywce 1:0, a jedynego gola zdobył Damian Furczyk w 91 minucie gry.

Finałowe spotkanie stało na słabym poziomie. Minimalnie większą ochotę do gry przemawiali piłkarze GKS, którzy w regulaminowym czasie gry stworzyli groźne sytuacje pod bramką Pniówka. W 43 minucie uderzenie Damiana Galeji szczęśliwie obronił bramkarz gości, który popisał się również przy sprytnym strzale Piotra Myszora w 78 minucie.

Po stronie gości z Pawłowic można zapisać tylko jedną groźną okazję. W 72 minucie strzał Marcina Mazurka odbił się od poprzeczki bramki Marcina Soldaka.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. I to, co nie udało się obu zespołom przez 90 minut, udało się piłkarzom GKS w pierwszej minucie dogrywki. Sfaulowany tuż przed polem karnym Krystian Odrobiński szybko zagrał piłkę do Damiana Furczyka, który strzałem w długi róg pokonał zaskoczonego Adama Kuterka.

W drugiej połowie dogrywki idealnej okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Damian Koźmiński. Natomiast w ostatniej minucie mało brakowało, a Pniówek doprowadziłby do remisu. Uderzenie Łukasza Dzierżęgi w świetnym stylu obronił jednak Soldak.

Zwycięstwo dało tyszanom awans do pucharowych rozgrywek na szczeblu okręgu śląskiego. W 1/8 finału rywalem GKS będzie Sarmacja Będzin, a spotkanie odbędzie się w środę, 9 maja najprawdopodobniej na tyskim stadionie.

GKS Tychy - Pniówek Pawłowice Śląskie 1:0 po dogrywce (0:0; 0:0; 1:0)
1:0 - Furczyk (91.)

Sędziował: Szymon Palka (WS Tychy).

GKS Tychy: Soldak - Maławy, Kopczyk, Masternak Ż, Zadylak - Furczyk, Bobla (46. Odrobiński Ż), Galeja, Buturla (46. Myszor) - Kuzak (67. Koźmiński), Błasiak Ż (118. Słonina). Trener Albin Wira.

Pniówek Pawłowice Śląskie: Kuterek - Byrski (91. Szpotowicz), Mach, Piekarski, Bujok - Owczarek (16. Wróbel), Ćmich (71. Koczur Ż), Bodziony, Miły - Mazurek, Maroszek (47. Dzierżęga Ż). Trener Mirosław Szwarga.