Wygrana na ciężkim terenie: Źródło - GKS Tychy 1:3

sobota, 5 maja 2007 16:38

W spotkaniu 22 kolejki GKS Tychy ograł dzisiaj na wyjeździe Źródło Kromołów 3:1 (1:0) i wobec porażki Ruchu Radzionków i remisu Górnika Wesoła znów został liderem ligi!

Na krótkim i bardzo nierównym boisku od pierwszej minuty inicjatywę posiadali piłkarze GKS, którzy na prowadzenie wyszli w 22 minucie. Łukasz Błasiak chciał podać lepiej ustawionemu Marcinowi Kuzakowi, ale jednak sam wykończył akcję strzałem w długi róg bramkarza. - Wreszcie się udało! - cieszył się później tyski napastnik, dla którego była to pierwsza bramka w barwach GKS.

Wynik na 2:0 tuż po przerwie podwyższył Marcin Kuzak, który po raz kolejny w rundzie wiosennej popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. Tymczasem dwie minuty później po ogromnym zamieszaniu w polu karnym GKS Damian Jajeśniak pokonał Marcina Soldaka. - To jednak my wygrywaliśmy pojedynki główkowe i ustrzegliśmy się większych błędów w defensywie, co na tak ciężkim terenie nie jest łatwym zadaniem - podkreślał Łukasz Kopczyk.

Tyski obrońca, który w ostatnim czasie wrócił do pierwszego składu, zdobył trzecią bramkę dla GKS w 75 minucie. Piłkę z rzutu rożnego wrzucił Damian Furczyk, strzał Mariusza Masternaka odbił się od poprzeczki, ale dobitka główką Łukasza Kopczyka była już celna. - Ostatnio mieliśmy problemy z wykorzystywaniem stałych fragmentów gry. Tymczasem dzisiaj "Kuzi" znów strzelił gola z wolnego, a ja trafiłem po kornerze - uśmiechał się "Kopa".

GKS Tychy znów został liderem i w najbliższą sobotę czeka go pojedynek z zajmującym drugą lokatę Górnikiem Wesoła. - Naprawdę nie wyobrażamy sobie, że znów po jednej kolejce moglibyśmy opuścić tą pozycję. Teraz spotkamy się z Górnikiem Wesoła i liczę, że nasz rywal wreszcie zagra otwarty futbol. A wtedy gramy jeszcze lepiej - kończy Kopczyk. W najbliższym meczu z powodu żółtych kartek nie zagra Michał Słonina.

Źródło Kromołów - GKS Tychy 1:3 (0:1)
0:1 - Błasiak (22.)
0:2 - Kuzak (48. wolny)
1:2 - Jajeśniak (50.)
1:3 - Kopczyk (75.)

Sędziował: Sebastian Jarzębak (WS Katowice).

Źródło Kromołów: Liberski - Zdanowski, Wódkiewicz, Molenda, Kowalski - T. Kukułka, Buchalik, A. Kukułka, Dąbrowski - Jaryński, Jajeśniak. Trener Bogdan Szadkowski.

GKS Tychy: Soldak Ż - Maławy (85. Kozłowski), Kopczyk, Masternak, Zadylak - Bobla, Odrobiński, Galeja, Furczyk (85. Buturla) - Kuzak (82. Koźmiński), Błasiak (70. Słonina Ż). Trener Albin Wira.