Mecz na szczycie dla GKS! GKS Tychy - Górnik 2:0

sobota, 12 maja 2007 16:35

W pojedynku lidera z wiceliderem GKS Tychy pokonał Górnika Wesoła 2:0 i umocnił się na pozycji lidera. Bramki dla GKS w drugiej połowie zdobywali Piotr Myszor z rzutu karnego i Łukasz Błasiak.

Wicelider z Wesołej przyjechał do Tychów głównie z zamiarem zachowania czystego konta. Przy okazji piłkarze Górnika wyprowadzali jednak groźne kontrataki i po dwóch z nich w pierwszej połowie piłka odbijała się od słupka tyskiej bramki. W obu przypadkach bliski pokonania Marcina Soldaka był Robert Wlazło. - W pierwszej połowie moi podopieczni bardzo mnie rozczarowali, wyraźnie nie wytrzymali "ciśnienia" - mówił potem po meczu trener Albin Wira.

Druga połowa należała już jednak do tyskich piłkarzy, którzy praktycznie nie schodzili z połowy rywala. W 60 minucie kapitalnej okazji nie wykorzystał wprowadzony po przerwie Łukasz Błasiak, który z kilku metrów fatalnie spudłował. - Przyznam szczerze, że biegnąc do piłki już się zastanawiałem, w jaki sposób będę świętował zdobycie bramki... - powiedział Błasiak.

Ostatecznie jednak "Błachy" został jednym z bohaterów dzisiejszego meczu. W 70 minucie tyski napastnik odważnie wbiegł między dwóch rywali i został sfaulowany w polu karnym. Do piłki podszedł również wprowadzony po przerwie Piotr Myszor, który pewnym uderzeniem dał prowadzenie dla GKS.

Sam Łukasz Błasiak wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry. Główkę Sławomira Buturli wybronił Dariusz Całka, ale dobitka "Błachego" z trudnej pozycji była już celna. - Na boisku zostawiliśmy masę zdrowia i ta wygrana po prostu nam się należała - stwierdził Błasiak. - W drugiej połowie zagraliśmy lepiej, ale już dawno żaden mecz nie kosztował mnie tylu nerwów - odetchnął z ulgą trener Wira.

Duże słowa uznania należą się również Soldakowi, który w drugiej połowie praktycznie bezrobotny fantastyczną interwencją w 80 minucie uratował GKS przed stratą gola. - "Soldo" zrobił to, co do niego należało, chociaż ten groźny strzał rywala obronił w świetnym stylu - chwalił swojego podopiecznego asystent trenera Ryszard Miernik.

GKS Tychy - Górnik Wesoła 2:0 (0:0)
1:0 - Myszor (71. karny)
2:0 - Błasiak (90.)

Sędziował: Jacek Pieronkiewicz (WS Bielsko-Biała).

GKS Tychy: Soldak - Maławy, Kopczyk, Masternak, Zadylak - Furczyk Ż (69. Buturla), Odrobiński (46. Myszor), Galeja, Bobla (88. Kozłowski) - Kuzak (46. Błasiak), Koźmiński. Trener Albin Wira.

Górnik Wesoła: Całka - Stemplewski Ż (90. Białek), Witek, Luty (80. Leszczyński), Węgrzyn - Serafin, Wlazło, Wolak, Dolny - Kubara (78. Pacuła), Rak (78. Bracki). Trener Czesław Mika.

Widzów: 1000.