Udana inauguracja! GKS Tychy - Victoria 1:0!

sobota, 26 lipca 2008 21:42

W swoim inauguracyjnym spotkaniu II ligi GKS Tychy pokonał Victorię Koronowo 1:0! Jedyną bramkę dla tyskiego zespołu w 26 minucie zdobył Mirosław Wania. Na trybunach tyskiego stadionu zasiadło ponad 2 tysiące kibiców.

Piłkarze tyskiego GKS rozgrywki rozpoczęli inaczej niż to mieli w zwyczaju - tym razem podopieczni trenera Damiana Galei odnieśli zwycięstwo. - Śmialiśmy się w szatni przed spotkaniem, że jeśli zaczniemy od remisu to może powalczymy o awans do I ligi jednak zwycięstwo na inaugurację jak najbardziej cieszy – mówił tuż po meczu uradowany strzelec jedynej bramki Mirosław Wania.

Radość piłkarza GKS nie dziwi, bowiem momentami tyszanie grali ładną dla oka piłkę. Tylko w pierwszych 20 minutach spotkania inicjatywę posiadali piłkarze z Koronowa. Pod bramką Victorii najpierw zagotowało się za sprawą Macieja Mańki, który znalazł się w oko w oko z Robertem Tomaszewskim. Bramkarz gości wyszedł z tej opresji jeszcze zwycięską ręką by kilka minut później skapitulować.

Prowadzenie, którego tyszanie nie oddali do końca spotkania w 26 minucie uzyskał Mirosław Wania. Nadbiegający „Miro” płaskim strzałem z pola karnego wykończył akcję Tomasza Kasprzyka, który ograł wcześniej dwóch rywali. GKS mógł zaraz podwyższyć wynik jednak piłka zagrana głową przez Jarosława Zadylaka do Łukasza Weseckiego została wybita z niemal samej linii bramkowej. Wynik w pierwszej połowie spotkania mógł zmienić jeszcze „Wesec”, ale futbolówka po jego strzale odbiła się zewnętrznej strony słupka i opuściła boisko.

W drugiej części gry podopieczni trenera Damiana Galei zmienili taktykę i skupili się głównie na grze z kontrataku. Mimo tego piłkarze z Koronowa nie umieli zmusić Marcina Suchańskiego do interwencji, bowiem nie oddali oni ani jednego strzału w światło bramki.

Tyszanie grając z kontry mogli pokusić się o kolejne bramki. Sytuację na pokonanie bramkarza Victorii Koronowo mieli Łukasz Wesecki i Tomasz Kasprzyk. Dwójce tyskich napastników zabrakło w decydujących momentach piłkarskiego szczęścia. W drugiej części gry na lewej stronie pomocy wystąpił Maciej Mańka, który opuścił tyską defensywę na rzecz Krzyszofa Kozłowskiego, który pojawił się na boisku w miejsce zmęczonego Tomasza Matyska. – Na dzień dzisiejszy Tomek najprawdopodobniej nie ma tyle sił, żeby wytrzymać trudy całego spotkania, ale jest to chłopak wart uwagi, którego trzeba prowadzić bardzo mądrzę a będziemy mieli z niego duży pożytek – mówi trener GKS Damian Galeja.

Swojego zadowolenia szczególnie z pierwszej połowy spotkania w wykonaniu GKS Tychy nie krył tyski szkoleniowiec. – Początek sezonu na pewno udany w końcu wygraliśmy mecz na inaugurację. Momentami nasza gra szczególnie w pierwszej połowie mogła się podobać, z czego się cieszę. Mam jednak zastrzeżenie do drugiej części gry, w której dostosowaliśmy się do poziomu gry Victorii Koronowo zamiast poszanować piłkę i grać mądrze. – mówi Damian Galeja.

Swoje przysłowiowe trzy słowa dorzucił Krzysztof Bizacki, u którego po kontuzji kolana nie ma już śladu. – Cieszy zwycięstwo, choć nie jego rozmiar, bowiem mieliśmy sytuację na to by końcowy wynik prezentował się okazalej. Po kontuzji już doszedłem do siebie i mam nadzieje, że od następnego spotkania wystąpie od pierwszej minuty i bardziej pomogę kolegom – kończy popularny „Bizak”.

Kolejne spotkanie tyszan już w sobotę 2 sierpnia o godzinie 17:00 w Kluczborku z miejscowym MKS.

GKS Tychy - Victoria Koronowo 1:0 (1:0)
1:0 - Wania (26.)

Sędziował: Gajewski Piotr (Małopolski ZPN).

GKS Tychy: Suchański - Mańka, Kopczyk, Masternak, Zadylak - Wania, Odrobiński, Matysek (64. K. Kozłowski), Luty, Kasprzyk (66. Bizacki) - Wesecki (87. Wróbel). Trener Damian Galeja.

Victoria Koronowo: Tomaszewski - Głazik, Raszka, Poznański, Malczak - Raczyński (46. Kujawka), Łożyński, Kardasz, Rogóż - Kanik, Klimek (68. Stawicki, 85. Kordowski). Trener Karabasz Maciej.

Widzów: 3000.