Druga porażka: Jarota - GKS Tychy 2:0

niedziela, 31 sierpnia 2008 21:36

W 7. kolejce ligowej GKS Tychy przegrał na wyjeździe z Jarotą Jarocin 0:2. Tyszanie stracili obie bramki w drugiej połowie spotkania - w 75 i 78 minucie gry.

Autorem pierwszej bramki dla gospodarzy był Jakub Smektała, który biegnąc od połowy boiska z futbolówką w sytuacji sam na sam pokonał Marcina Suchańskiego. Wynik niedzielnego meczu niecałe 180 sekund później pięknym uderzeniem z pierwszej piłki ustalił Kamil Stefaniak.

Podopieczni Damiana Galei gole mogli zdobyć ze sprawą Łukasza Weseckiego i Mirosława Wanii w pierwszej połowie spotkania. Obaj tyszanie w dogodnych okazjach przenosili jednak piłkę nad poprzeczką. W drugiej części gry najbliżej pokonania bramkarza Jaroty był Tomasz Matysek. Uderzenie tyskiego pomocnika z rzutu wolnego najpierw odbiło się od słupka, następnie od głowy interweniującego bramkarza, by na końcu minimalnie przelecieć nad poprzeczką. Chwilę później gospodarze zdobyli pierwszą bramkę...

Pod koniec pierwszej połowy boisko opuścił kontuzjowany Łukasz Wesecki, którego zastąpił Krzysztof Bizacki.

- Jarota była zespołem lepszym i wygrała zasłużenie. My natomiast rozegraliśmy najsłabsze spotkanie w rundzie jesiennej. Nie wykonaliśmy planu, jaki sobie założyliśmy przed meczem, a dodatkowo od początku sezonu nie opuszcza nas pech. Kontuzji w trakcie spotkania doznał Łukasz Wesecki, co pokrzyżowało nam plany - powiedział po meczu trener GKS Damian Galeja.

Jarota Jarocin - GKS Tychy 2:0 (0:0)
1:0 - Smektała (75.)
2:0 - Stefaniak (78.)

Jarota Jarocin: Hołubiec - Lisiecki, Garbarek, Czabański, Grzegorzewicz - Kosiński (59. Stefaniak), Piróg (66. Sanni), Idzikowski, Sowiński (64. Pacyński) - Smektała, Piątek. Trener Czesław Owczarek.

GKS Tychy: Suchański - K. Kozłowski Ż (76. Maławy), Kopczyk, Masternak, Zadylak - Wania, Matysek, Ziaja, Kasprzyk (66. Mańka) - Wesecki (37. Bizacki), Wróbel. Trener Damian Galeja.

Widzów: 800 (w tym 30 z Tychów).