Przełamali złą passę: GKS Tychy - Polonia 3:0

sobota, 13 września 2008 21:34

Po 323 minutach strzeleckiej niemocy i trzech porażkach z rzędu piłkarze GKS Tychy wreszcie przełamali dzisiaj fatalną passę. Po dwóch golach Łukasza Weseckiego i trafieniu Tomasza Kasprzyka GKS pokonał Polonię Słubice 3:0 (1:0).

Wynik otworzył ten sam zawodnik, który ostatnią bramkę zdobył 323 minuty wcześniej w końcówce meczu z Pogonią Szczecin, czyli Łukasz Wesecki. W 41 minucie gry tyski napastnik otrzymał piłkę przy lewym narożniku pola karnego, spokojnie przymierzył i cudownym uderzeniem w długi róg pokonał Piotra Dmuchowskiego.

Zanim tyszanie objęli prowadzenie, podopieczni Damiana Galei kilka razy groźnie uderzali na bramkę Polonii. W 7 i 26 minucie niecelnie strzelał Wesecki, a w międzyczasie swoje okazje mieli Krystian Odrobiński i Mirosław Wania. Natomiast tuż po zdobyciu pierwszego gola GKS mógł pójść za ciosem, ale kilkanaście sekund przed końcem pierwszej połowy do podania Tomasza Kasprzyka minimalnie spóźnił się zamykający całą akcję Tomasz Matysek.

GKS podwyższył prowadzenie w 57 minucie. W pobliżu pola karnego sfaulowany został Krzysztof Bizacki, a największą trzeźwością umysłu popisał się Krystian Odrobiński, który bez chwili zastanowienia wznowił grę, podał prostopadle do Łukasza Weseckiego, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie miał najmniejszych problemów z ulokowaniem piłki w siatce.

Po zdobyciu drugiej bramki tyszanie nieco spuścili z tonu i mogli zostać za to skarceni. Ataki gości z minuty na minutę były coraz odważniejsze, ale piłkarze Polonii albo fatalnie pudłowali, albo świetnie między słupkami tyskiej bramki spisywał się Michał Kojdecki. Tyski bramkarz pokazał się ze znakomitej strony szczególnie w 68 minucie, kiedy to obronił dwa groźne strzały gości.

W samej końcówce meczu oba zespoły zdobyły po bramce, które jednak nie zostały uznane - w obu sytuacjach sędziowie liniowi dopatrywali się pozycji spalonej. Jednak w doliczonym czasie gry sędzia już nie miał wątpliwości - bramka Tomasza Kasprzyka po szybkiej kontrze gospodarzy była jak najbardziej prawidłowa.

- Ten mecz musieliśmy wygrać i przed spotkaniem nie dopuszczałem do siebie myśli, że może być inaczej. Najważniejsze, że wreszcie się przełamaliśmy i znów zaczniemy wierzyć w siebie - powiedział po meczu Jarosław Zadylak, kapitan GKS Tychy.

- Wygrana na pewno cieszy, podobnie jak momenty naszej ładnej, szybkiej gry. Najważniejsze, że wykorzystaliśmy stworzone przez nas sytuacje bramkowe i z tyłu zagraliśmy "na zero", chociaż na własnym terenie nie powinniśmy pozwalać rywalowi na oddanie tylu strzałów na naszą bramkę - dodał trener Damian Galeja.

GKS Tychy - Polonia Słubice 3:0 (1:0)
1:0 - Wesecki (41.)
2:0 - Wesecki (57.)
3:0 - Kasprzyk (90.)

Sędziował: Tomasz Sydor (Łódź).

GKS Tychy: Kojdecki - K. Kozłowski, Kopczyk, Masternak Ż, Zadylak - Wania Ż (80. Kuzak), Odrobiński, Kasprzyk, Matysek - Bizacki (63. Wróbel), Wesecki (84. Ziaja). Trener Damian Galeja.

Polonia Słubice: Dmuchowski - Jakubczak, Kochanek, Żukowski, Marcinkowski - Rufino, Sylla, Bochenek, Janus (66. Warcholak Ż) - Okińczyc (53. Dereżyński), Miły (66. Timoszyk). Trener Grzegorz Kapica.