position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Smyła: Chcę się poswięcić GKS Tychy na maksa

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
środa, 12 listopada 2008 21:13

Dzisiaj Mirosław Smyła został oficjalnie przedstawiony piłkarzom GKS Tychy, a kilka minut po godzinie 15 nowy trener wybiegł z zespołem na sztuczne boisko przy Stadionie Miejskim, gdzie odbył się pierwszy trening prowadzony przez 39-letniego trenera.

Podczas pierwszych zajęć trener Smyła zarządził rozgrzewkę i treningową gierkę. Wcześniej odpowiedział jednak na pytania przybyłych dziennikarzy.

O kulisach objęcia posady trenera GKS Tychy:
Działacze GKS zadzwonili do mnie w sobotni wieczór. Od razu przyznałem, że objęcie posady trenera GKS Tychy byłoby dla mnie dużym wyzwaniem i musiałem mieć trochę czasu na przemyślenie mojej decyzji. W niedzielę byłem już jednak zdecydowany. Na moje odejście wyraził zgodę prezes Orła Babienica/Psary, również moja grupa juniorów Polonii Bytom zostanie przekazana innemu trenerowi. GKS Tychy chcę się poświęcić absolutnie na maksa.

O wyzawaniach:
Nie ulega wątpliwości, że czeka mnie dużo pracy. Muszę dokładnie zapoznać się z poziomem sportowym prezentowanym przez drużynę. Chętnie przyjmuję jednak każde wyzwania.

O swoim poprzedniku:
Chciałbym podkreślić, że Damian Galeja wykonał w GKS Tychy kawał dobrej roboty. Jego zasługi dla tego klubu nie podlegają żadnej dyskusji. W pewnym momencie coś się jednak zacięło. Mam nadzieję, że szybko odnajdę przyczyny tej słabszej dyspozycji, ale jest to możliwe tylko i wyłącznie wtedy, jeśli będę pracował na fundamentach stworzonych przez trenera Galeję.

O celach i zmianach w składzie:
Naszym nadrzędnym celem jest utrzymanie się w II lidze bez konieczności gry w barażach. GKS to klub z tradycjami i bardzo dobrymi piłkarzami, co nie oznacza, że w przerwie zimowej zabraknie roszad kadrowych. Zmiany będą na pewno, zresztą już podałem zarządowi nazwiska kilku piłkarzy, których widziałbym w GKS.

O taktyce:
Lubię ofensywny styl gry, najczęściej stosuję ustawienie 1-4-4-2, ale taktyka będzie zależała od klasy i stylu gry prezentowanej przez naszego rywala. Na pewno duży nacisk kładę na odpowiedzialność w grze.

O najbliższym meczu:
Można powiedzieć, że będę miał w GKS dwa debiuty. Pierwszy już teraz w niedzielę przeciwko MKS Kluczbork, a drugi dopiero wiosną. Mam jednak nadzieję, że już w najbliższą niedzielę moi podopieczni zostawią na boisko serce i włożą w to spotkanie 120 % zaangażowania. Przez te kilka dni popracujemy nad taktyką i grą w defensywie, przećwiczymy również dwa-trzy schematy stałych fragmentów gry. Zobaczymy, czy do niedzieli zdobędę zaufanie moich nowych podopiecznych.

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Odra Opole 33
2. Chojniczanka Chojnice 32
3. Miedź Legnica 31
4. Raków Częstochowa 29
5. Stal Mielec 28
6. Chrobry Głogów 27
7. Zagłębie Sosnowiec 26
8. Puszcza Niepołomice 26
9. GKS Katowice 25
10. Drutex-Bytovia 23
11. Wigry Suwałki 23
12. Podbeskidzie Bielsko-Biała 23
13. Pogoń Siedlce 23
14. GKS Tychy 20
15. Stomil Olsztyn 19
16. Olimpia Grudziądz 18
17. Górnik Łęczna 17
18. Ruch Chorzów 15
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Wigry Suwałki
sobota, 18 listopada 2017


GKS Tychy TV

18. kolejka Nice 1 Liga: Skrót meczu GKS Tychy - Wigry Suwałki 0:3


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2017 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies