position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Smyła: Chcę się poswięcić GKS Tychy na maksa

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
środa, 12 listopada 2008 21:13

Dzisiaj Mirosław Smyła został oficjalnie przedstawiony piłkarzom GKS Tychy, a kilka minut po godzinie 15 nowy trener wybiegł z zespołem na sztuczne boisko przy Stadionie Miejskim, gdzie odbył się pierwszy trening prowadzony przez 39-letniego trenera.

Podczas pierwszych zajęć trener Smyła zarządził rozgrzewkę i treningową gierkę. Wcześniej odpowiedział jednak na pytania przybyłych dziennikarzy.

O kulisach objęcia posady trenera GKS Tychy:
Działacze GKS zadzwonili do mnie w sobotni wieczór. Od razu przyznałem, że objęcie posady trenera GKS Tychy byłoby dla mnie dużym wyzwaniem i musiałem mieć trochę czasu na przemyślenie mojej decyzji. W niedzielę byłem już jednak zdecydowany. Na moje odejście wyraził zgodę prezes Orła Babienica/Psary, również moja grupa juniorów Polonii Bytom zostanie przekazana innemu trenerowi. GKS Tychy chcę się poświęcić absolutnie na maksa.

O wyzawaniach:
Nie ulega wątpliwości, że czeka mnie dużo pracy. Muszę dokładnie zapoznać się z poziomem sportowym prezentowanym przez drużynę. Chętnie przyjmuję jednak każde wyzwania.

O swoim poprzedniku:
Chciałbym podkreślić, że Damian Galeja wykonał w GKS Tychy kawał dobrej roboty. Jego zasługi dla tego klubu nie podlegają żadnej dyskusji. W pewnym momencie coś się jednak zacięło. Mam nadzieję, że szybko odnajdę przyczyny tej słabszej dyspozycji, ale jest to możliwe tylko i wyłącznie wtedy, jeśli będę pracował na fundamentach stworzonych przez trenera Galeję.

O celach i zmianach w składzie:
Naszym nadrzędnym celem jest utrzymanie się w II lidze bez konieczności gry w barażach. GKS to klub z tradycjami i bardzo dobrymi piłkarzami, co nie oznacza, że w przerwie zimowej zabraknie roszad kadrowych. Zmiany będą na pewno, zresztą już podałem zarządowi nazwiska kilku piłkarzy, których widziałbym w GKS.

O taktyce:
Lubię ofensywny styl gry, najczęściej stosuję ustawienie 1-4-4-2, ale taktyka będzie zależała od klasy i stylu gry prezentowanej przez naszego rywala. Na pewno duży nacisk kładę na odpowiedzialność w grze.

O najbliższym meczu:
Można powiedzieć, że będę miał w GKS dwa debiuty. Pierwszy już teraz w niedzielę przeciwko MKS Kluczbork, a drugi dopiero wiosną. Mam jednak nadzieję, że już w najbliższą niedzielę moi podopieczni zostawią na boisko serce i włożą w to spotkanie 120 % zaangażowania. Przez te kilka dni popracujemy nad taktyką i grą w defensywie, przećwiczymy również dwa-trzy schematy stałych fragmentów gry. Zobaczymy, czy do niedzieli zdobędę zaufanie moich nowych podopiecznych.

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Stal Mielec 3
2. Podbeskidzie Bielsko-Biała 3
3. Raków Częstochowa 3
4. Bytovia Bytów 3
5. Odra Opole 3
6. Wigry Suwałki 3
7. ŁKS Łódź 3
8. Chojniczanka Chojnice 1
9. Sandecja Nowy Sącz 1
10. GKS Tychy 0
11. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0
12. Chrobry Głogów 0
13. GKS Katowice 0
14. GKS 1962 Jastrzębie 0
15. Garbarnia Kraków 0
16. Puszcza Niepołomice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Karpaty Lwów
czwartek, 12 lipca 2018


GKS Tychy TV

EXTRA Raport przed startem sezonu 2018/19


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies