GKS Tychy - Polonia 1:2

sobota, 15 sierpnia 2009 15:13

W meczu 4. kolejki ligowej GKS Tychy przegrał dzisiaj na własnym stadionie z Polonią Słubice 1:2 (0:1). Gola dla tyskiej drużyny w 77. minucie gry zdobył Mateusz Wróbel. Tyszanie kończyli mecz w podwójnym osłabieniu - po dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwone otrzymali Bartłomiej Babiarz oraz Tomasz Kasprzyk.

Pierwsze kilka minut należało do piłkarzy ze Słubic, którzy dwukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Michała Kojdeckiego. 27-letni bramkarz w ostatniej chwili wskoczył do składu na miejsce Marcina Suchańskiego, który doznał kontuzji na przedmeczowej rozgrzewce.

To jednak piłkarze GKS powinno pierwsi objąć prowadzenie w 10. minucie gry. Łukasz Wesecki świetnie wypatrzył Krzysztofa Bizackiego, zagrał mu prostopadłą piłkę, ale popularny "Bizak" źle ją przyjął i w sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza Polonii.

Słubiczanie wyszli na prowadzenie tuż przed końcem pierwszej połowy. Niezwykle aktywny na prawym skrzydle Paweł Posmyk po raz kolejny zwiódł Sylwestra Dębowskiego, odważnie zbiegł z piłką do środka pola, ale tym razem jego uderzenie na bramkę GKS było niezwykle silne i precyzyjny. Kojdecki był bez szans.

W 60. minucie sytuacja tyskich piłkarzy stała się już beznadziejna. Ousmane Sylla po podaniu swojego partnera wyprzedził Łukasza Kopczyka, a jego niezbyt silne uderzenie przełamało ręce Kojdeckiego i wpadło do bramki GKS.

Tyszanie ruszyli do odrabiania strat, ale podopiecznych Mirosława Smyły było stać tylko na honorowe trafienie. W 77. minucie wrzutkę Mirosława Wanii na gola po ładnym uderzeniu głową zamienił Mateusz Wróbel.

W samej końcówce meczu oba zespoły miały jeszcze kilka dogodnych okazji do zdobycie bramki, ale ostatecznie skończyło się na dwóch... czerwonych kartkach dla zawodników GKS. Drugimi żółtymi kartonikami zostali ukarani Bartłomiej Babiarz oraz Tomasz Kasprzyk.

GKS Tychy - Polonia Słubice 1:2 (0:1)
0:1 - Posmyk (44.)
0:2 - Sylla (60.)
1:2 - Wróbel (77. głową)

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

GKS Tychy: Kojdecki - Mańka, Masternak Ż, Kopczyk, Dębowski - Kasprzyk Ż CZ (90.), Odrobiński (46. Furczyk), Bizacki Ż, Babiarz Ż CZ (90.), Żyła (67. Wróbel) - Wesecki (66. Wania). Trener Mirosław Smyła.

Polonia Słubice: Tumaszyk - Krzyżanowski Ż (64. Sidorowicz), Gaca, Więckowski Ż, Marcinkowski - Posmyk (73. Timoszyk), Matwijów, Kłodawski (86. Warcholak), Filipe - Malinowski (80. Wawszczak), Sylla. Trener Marek Czerniawski.

Widzów: 1000.