Lechia - GKS Tychy 1:3

sobota, 29 sierpnia 2009 15:03

W wyjazdowym spotkaniu 6. kolejki ligowej GKS Tychy pokonał Lechię Zielona Góra 3:1 (1:1). Bramki dla tyskiej drużyny zdobywali Damian Furczyk, Mariusz Masternak oraz Mateusz Żyła.

GKS bardzo szybko, bo już w 5. minucie gry objął prowadzenie. Cudowne uderzenie Damiana Furczyka zza linii pola karnego wylądowało w okienku bramki Lechii. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 35. minucie spotkania. Piłkę stracił Tomasz Kasprzyk, a Lechia wyprowadziła kontratak, który na gola zamienił Andrzej Dorniak. Michał Kojdecki był bez szans.

W przerwie meczu w szatni tyskiej drużyny padło kilka mocnych słów i po zmianie stron GKS zaczął grać zdecydowaniej lepiej. Podopieczni Mirosława Smyły zepchnęli Lechię do obrony, czego efektem była bramka Mariusza Masternaka w 70. minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego "Masta" pokonał golkipera rywali strzałem głową.

W samej końcówce meczu tyszanie przypięczetowali swoje zwycięstwo za sprawą Mateusza Żyły. Młody zawodnik, który zastąpił w ataku Mateusza Wróbla, pięknym strzałem z lewej nogi umieścił piłkę w samym okienku bramki Lechii.

Powiedzieli po meczu:

Mirosław Smyła: Muszę przyznać, że obawiałem się dzisiejszego spotkania. Z jednej strony Lechia jest obecnie najsłabszą drużyną ligi, ale przecież w środę graliśmy ciężki mecz pucharowy. W przerwie nie dokonałem żadnych zmian, tylko powiedziałem chłopakom kilka mocnych słów. Miałem do nich pretensje, że po dobrym meczu w pucharze nie potrafimy pójść za ciosem i zagrać na równie dobrym poziomie w lidze. Podziałało, bo w drugiej połowie walczyliśmy o wygraną jak lwy. Walki o zdobycie trzech punktów do samego końca - właśnie tego wymagam od moich podopiecznych. Do tego doszła jeszcze fantastyczna bramka Żyły.

Lechia Zielona Góra - GKS Tychy 1:3 (1:1)
0:1 - Furczyk (5.)
1:1 - Dorniak (35.)
1:2 - Masternak (70. głową)
1:3 - Żyła (90.)

Sędziował: Marek Opaliński (Wrocław).

Lechia Zielona Góra: Dobroliński Ż - Pawliczak, Galdinio, Tyktor, Zawadzki - Wojtysiak (52. Sztonyk), Pikul, Dorniak (66. Szatarski), Bacławski, Małecki (72. Lewicki) - Kaczorowski (46. Duchnowski). Trener Maciej Murawski.

GKS Tychy: Kojdecki - Odrobiński Ż, Kopczyk, Masternak, Zadylak - Kasprzyk, Babiarz, Bizacki Ż (70. Ankowski), Furczyk, Wania (65. Sieniawski) - Wróbel (65. Żyła). Trener Mirosław Smyła.