GKS Tychy - Czarni 2:2

środa, 2 września 2009 15:01

W spotkaniu 7. kolejki ligowej GKS Tychy zremisował na własnym boisku z Czarnymi Żagań 2:2 (1:0). Tyszanie prowadzili już 2:0, a zwycięstwo dali sobie wydrzeć w czwartej minucie doliczonego czasu gry...

W 36. minucie gry podopieczni Mirosława Smyły wyszli na prowadzenie. Świetnym dośrodkowaniem z prawej strony boiska popisał się Krystian Odrobiński, a akcję skuteczną główką po długim rogu bramki Czarnych wykończył Mateusz Żyła.

W 58. minucie meczu arbiter środowego spotkania za kolejny brutalny faul drugą żółtą kartką ukarał Konrada Hajdamowicza. Czarni ani przez chwilę nie grali jednak w osłabieniu, bo kilka sekund później czerwoną kartkę obejrzał również Bartłomiej Babiarz.

W 81. minucie GKS prowadził już 2:0. Dośrodkowanie Damiana Furczyka na długi słupek spadło na głowę Łukasza Kopczyka, który nie zwykł marnować takich sytuacji.

Ostatnie minuty meczu należały jednak do przyjezdnych. W 85. minucie gry na strzał ze sporej odległości zdecydował się Krzysztof Wierzbicki. Uderzenie było jednak niezwykle precyzyjne i piłka zatrzepotała w bramce strzeżonej przez Michała Kojdeckiego.

Prawdziwy koszmar nadszedł jednak w doliczonym czasie gry, kiedy to Czarni doprowadzili do wyrównania. Kojdeckiego z bliskiej odległości pokonał Michał Wróbel.

- Tragedia. To co zrobiliśmy w końcówce trudno nazwać inaczej jak skandal - powiedział po meczu kapitan GKS Jarosław Zadylak.

GKS Tychy - Czarni Żagań 2:2 (1:0)
1:0 - Żyła (36. głową)
2:0 - Kopczyk (81. głową)
2:1 - Wierzbicki (85.)
2:2 - Wróbel (90.)

Sędziował: Robert Hasselbuch (Warszawa).

GKS Tychy: Kojdecki - Odrobiński Ż, Kopczyk, Masternak, Zadylak - Kasprzyk (76. Sieniawski), Babiarz Ż CZ (58.), Furczyk Ż, Bizacki Ż (68. Ankowski), Wania Ż (90. Wróbel) - Żyła. Trener Miroslaw Smyła.

Czarni Żagań: Buchla - Janus (87. Frach), Gajowy, Sudoł, Byrski - Hajdamowicz Ż CZ (58.), Chrobot, Kassian (62. Wierzbicki), Piechowiak (75. Wróbel), Małecki (84. Gad) - Ekwueme. Trener Zbigniew Smółka.