position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Smyła: Konsekwencja drogą do sukcesu

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
piątek, 4 września 2009 14:56
Determinacja, wytrwałość, koncentracja oraz godziny ciężkiej pracy na treningach - to tylko niektóre z wielu czynników, które pomagają w odniesieniu sukcesu. Wszystkiemu musi jednak przewodzić konsekwencja, której w ostatnich ligowych spotkaniach pi

 Determinacja, wytrwałość, koncentracja oraz godziny ciężkiej pracy na treningach - to tylko niektóre z wielu czynników, które pomagają w odniesieniu sukcesu. Wszystkiemu musi jednak przewodzić konsekwencja, której w ostatnich ligowych spotkaniach piłkarzom GKS Tychy po prostu brakowało. - Brak konsekwentnej gry do końcowego gwizdka kosztuje nas utratę punktów albo dodatkowe niepotrzebne emocje w pucharze. Jestem z tego powodu niezadowolony, ale robimy wszystko co w naszej mocy, żeby temu zaradzić - tłumaczy Mirosław Smyła, trener GKS Tychy.

Dlatego też w centralnym miejscu szatni tyskich piłkarzy pojawił się sporej wielkości, rzucający się w oczy napis ze słowem "konsekwencja". - Sukces wiąże się z byciem konsekwentnym aż do bólu. Po ostatnim feralnie zremisowanym meczu z Czarnymi Żagań postanowiliśmy nad tym bardziej popracować. Konsekwencja musi siedzieć w głowach naszych piłkarzy zarówno na boisku, jak i poza nim - mówi trener Smyła.

Tyski szkoleniowec twierdzi również, że jego podopiecznym brakuje jeszcze umiejętności oraz doświadczenia. - Można tłumaczyć, a nawet medytować , ale jeżeli człowiek czegoś nie przeżyje, nie nabierze doświadczenia. Dlatego błędy zawsze będą się zdarzać, ale z upływem czasem będzie ich coraz mniej - zapewnia charyzmatyczny trener.

Problemem wydaje się także być ilość kartek, jaką piłkarze GKS są karani przez sędziów. - W większości przypadków nasze kartki biorą się z walki. Niestety zdarzają się również bezsensowne upomnienia, jak ostatnio w przypadku Krzysztofa Bizackiego za niesportowe zachowanie oraz Bartłomieja Babiarza za nieznajomość przepisów. W obu przypadkach nie obejdzie się bez kar finansowych - mówi Mirosław Smyła.
 
Na koniec trener Smyła nie ukrywa, że po ostatnim domowym spotkaniu z Czarnymi ma żal do kibiców. -  Zostaliśmy sami i bez żadnego wsparcia, które w tym meczu było nam bardzo potrzebne. W końcu przede wszystkim gramy dla kibiców, którzy powinni nas wspierać nie tylko wtedy, gdy jest kolorowo. Jest nam smutno, że doszło do takiej sytuacji. Z drugiej strony wypada podziękować tej garstce kibiców, która zawsze jest z nami - kończy Mirosław Smyła.

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Raków Częstochowa 28
2. Sandecja Nowy Sącz 24
3. Chrobry Głogów 22
4. Chojniczanka Chojnice 22
5. Bytovia Bytów 21
6. ŁKS Łódź 21
7. GKS 1962 Jastrzębie 20
8. Odra Opole 19
9. Puszcza Niepołomice 19
10. Wigry Suwałki 18
11. Podbeskidzie Bielsko-Biała 17
12. Stal Mielec 16
13. GKS Tychy 15
14. Warta Poznań 14
15. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 12
16. GKS Katowice 12
17. Stomil Olsztyn 10
18. Garbarnia Kraków 9
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS II Tychy - MRKS Czechowice Dziedzice
niedziela, 7 października 2018


GKS Tychy TV

13. kolejka Fortuna 1 Liga: Skrót meczu GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 0:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies