Olimpia - GKS Tychy 1:1

sobota, 10 października 2009 22:18

W wyjazdowym spotkaniu 14. kolejki ligowej GKS Tychy zremisował z Olimpią Grudziądz 1:1 (1:1). Gola dla GKS zdobył Tomasz Kasprzyk, a autorem trafienia dla gospodarzy był Przemysław Sulej.

Pierwsi groźniej zaatakowali piłkarze Olimpii. W 16. minucie gry Marcin Suchański był jednak na posterunku i pewnie obronił strzał rywala z kilku metrów, a w 33. minucie piłka po uderzeniu Tomasza Rogóża odbiła się od słupka tyskiej bramki i wylądowała w rękach Suchańskiego.

To jednak podopieczni Mirosława Smyły objęli prowadzenie w 38. minucie gry. Tomasza Kasprzyk krótko rozegrał rzut rożny z Krzysztofem Bizackim, zszedł z piłką do środka i celnym strzałem z prawej nogi nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Olimpii.

Tyszanie cieszyli się jednak z prowadzenia zaledwie cztery minuty. Gospodarze doprowadzili do wyrównania również po rzucie rożnym - piłkę dośrodkował Mariusz Kryszak, a celnym trafieniem popisał się Przemysław Sulej.

W drugą połowę lepiej weszli piłkarze GKS. W 52. minucie gry przed idealną szansę na zdobycie drugiego gola stanął Kasprzyk, ale w sytuacji sam na sam z golkiperem Olimpii po dośrodkowaniu Mateusza Żyły popularnemu "Kacprowi" zabrakło zimnej krwi.

- Później byliśmy świadkami wymiany ciosów i zaciętej walki, która jednak nie przyniosła żadnej drużynie efektu w postaci drugiej bramki. Przed meczem remis brałem w ciemno i po końcowym gwizdku sędziego nie zmieniam swojego zdania. Z ciężkiego terenu wracamy do Tychów z jednym punktem, a teraz czekają nas cztery mecze przed własną publicznością z atrakcyjnymi rywalami - stwierdził Mirosław Smyła, trener GKS Tychy.

Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 1:1 (1:1)
0:1 - Kasprzyk (38.)
1:1 - Sulej (42.)

Sędziował: Mariusz Czyżewski (Olsztyn).

Olimpia Grudziądz: Osiecki - Skowroński, Brede Ż, Rogalski, Kowalski - Pawlak, Kryszak Ż, Rogóż, Jakóbiak (56. Kobus), Domżalski - Sulej. Trener Marcin Kaczmarek.

GKS Tychy: Suchański - Mańka, Kopczyk, Masternak, Zadylak - Kasprzyk, Babiarz, Furczyk Ż (46. Wróbel), Ankowski Ż, Żyła - Bizacki. Trener Mirosław Smyła.

Widzów: 1500.