GKS Tychy - Zagłębie 1:0

sobota, 24 października 2009 22:16

W szlagierze 16. kolejki ligowej GKS Tychy pokonał na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)! Bramkę na wagę zwycięstwa w 43. minucie gry po celnym uderzeniu z rzutu karnego zdobył Łukasz Kopczyk.

Pierwsi dogodną okazję do zdobycia bramki stworzyli sobie piłkarze Zagłębia. W 15. minucie gry po wrzutce z rzutu wolnego i zgraniu piłki głową przed świetną szansę stanął Dżenan Hosić. Silne uderzenie zawodnika Zagłębia wylądowało jednak w rękach dobrze ustawionego Michała Kojdeckiego.

Później do głosu doszli piłkarze GKS. W 23. minucie prawym skrzydłem przedarł się Tomasz Kasprzyk, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła prawy słupek bramki Zagłębia. Natomiast w 31. minucie po ładnej akcji na uderzenie z lewej nogi zdecydował się Mateusz Wróbel - piłka przeleciała jednak tuż nad spojeniem bramki.

W końcu nadeszła 41. minuta gry. Po rzucie rożnym dla Zagłębia Bartłomiej Babiarz czysto odebrał piłkę jednemu z rywali i popędził co sił na bramkę sosnowiczan. Popularny "Babi" zagrał w pole karne do Mateusza Wróbla, a kryjący tyskiego napastnika Adrian Marek zatrzymał piłkę ręką i sędzia nie mógł mieć wątpliwości - podyktowanie rzutu karnego było jedynym słusznym rozwiązaniem.

Chociaż do wykonania "jedenastki" mocno palił się Mateusz Żyła, to do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Łukasz Kopczyk. Wychowanek GKS wziął długi rozbieg, ale pewnym uderzeniem tuż przy prawym słupku nie dał najmniejszych szans Adamowi Benszowi i GKS prowadził 1:0.

W drugiej połowie podopieczni Mirosława Smyły kontrolowali przebieg gry. Co więcej, tuż po zmianie stron piłkarze GKS powinno zdobyć drugą bramkę. W 49. minucie uderzenie Mateusza Żyły po indywidualnej akcji było jednak niecelne, a dwie minuty później świetnej szansy po podaniu Wróbla nie wykorzystał Kasprzyk.

Najlepszej okazji do podwyższenia prowadzenia tyszanie nie wykorzystali jednak w 71. minucie gry. Kapitalnym podaniem na prawe skrzydło popisał się Wojciech Ankowski, a po chwili rozpędzony Kasprzyk wpadł w pole karne Zagłębia. Popularny "Kacper" dobrze złożył się do strzału, ale świetną interwencją popisał się Bensz, który wybił piłkę na rzut rożny.

W końcówce meczu Zagłębie nie rzuciło się do huraganowych ataków, ale kilka razy wykazać się musiał golkiper GKS. Kojdecki był jednym pewnym punktem drużyny, a w 85. minucie w cudownym stylu sparował mocne uderzenie Dawida Ryndaka.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)
1:0 - Kopczyk (43. karny)

Sędziował: Artur Ciecierski (Warszawa).

GKS Tychy: Kojdecki Ż - Odrobiński Ż, Kopczyk, Masternak, Zadylak - Kasprzyk, Babiarz, Ankowski, Żyła (83. Mańka) - Bizacki Ż, Wróbel (77. Furczyk). Trener Mirosław Smyła.

Zagłębie Sosnowiec: Bensz - Bednar, Marek Ż, Hosić, Łuczywek - Bodziony (60. Jaromin Ż), Szatan (72. Pietrzak), Pach, Pajćzkowski - Myśliwy, Filipowicz (82. Ryndak).

Widzów: 1800.