Zawisza - GKS Tychy 3:0

środa, 11 listopada 2009 22:12

Na koniec piłkarskich zmagań w 2009 roku GKS Tychy przegrał na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 0:3. Tym samym podopieczni Mirosława Smyły przerwę zimową spędzą na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli.

Losy spotkania rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy, kiedy piłkarze Zawiszy w odstępie kilku minut dwukrotnie znaleźli sposób na Michała Kojdeckiego. W 48. minucie celną główką popisał się Marcin Sobczak, a w 54. minucie Szymon Maziarz wykorzystał dośrodkowanie z głębi pola.

Trzeciego gola Zawisza zdobył w 85. minucie spotkania. Piłkę do bramki po pięknym strzale z rzutu wolnego skierował Cezary Stefańczyk.

Zwycięstwo Zawiszy mogło być wyższe, ale w pierwszej połowie dobrze spisywał się Kojdecki, a w drugiej odsłonie tyskiemu bramkarzowi przyszedł w sukurs słupek po uderzeniu Tomasza Warczachowskiego.

- Nie mieliśmy dzisiaj za dużo atutów i Zawisza był po prostu lepszy. Widać, że moi podopieczni są bardzo zmęczeni rundą jesienną. Drużynie Zawiszy życzę awansu do I ligi - powiedział po meczu Mirosław Smyła, trener GKS Tychy.

W dziewiętnastu spotkaniach GKS Tychy zdobył 31 punktów i plasuje się na dziewiątej pozycji. Do miejsca premiowanego awansem do I ligi GKS traci sześć punktów, a nad strefą spadkową ma szesnaście punktów przewagi. Najbliższe spotkanie ligowe zostanie rozegrane w marcu 2010 roku.

Zawisza Bydgoszcz - GKS Tychy 3:0 (0:0)
1:0 - Sobczak (48. głową)
2:0 - Maziarz (54.)
3:0 - Stefańczyk (85. wolny)

Zawisza Bydgoszcz: Witan - Stefańczyk, Łukaszewski, Midzierski, Warczachowski - Piętka, Dąbrowski Ż, Lilo (86. Szal), Tarnowski - Sobczak (87. Bojas), Maziarz Ż (75. Magdziński). Trener Mariusz Kuras.

GKS Tychy: Kojdecki - Odrobiński, Kopczyk, Masternak, Zadylak - Kasprzyk, Ankowski (78. Wróbel), Babiarz, Bizacki, Furczyk (58. Wesecki) - Żyła (62. Sieniawski Ż). Trener Mirosław Smyła.