GKS na piątke z minusem: GKS Tychy - Slavia 5:1

sobota, 6 października 2007 16:52

Na piątke z minusem spisali się dzisiaj tyscy piłkarze, którzy już po sześciu minutach gry rozłożyli na łopatki rywala z Rudy Śląskiej. GKS Tychy pokonał Slavię 5:1 (4:1)!

Tak kapitalnego początku meczu w wykonaniu GKS nie oglądaliśmy już dawno. Praktycznie po sześciu minutach gry było już po meczu. Najpierw lewym skrzydłem przedarł się Łukasz Wesecki, zagrał do Mirosława Wani, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Cztery minuty później z rzutu wolnego niezbyt groźnie uderzył Marcin Kuzak, bramkarz jednak nie złapał piłki, a wobec dobitki Łukasza Weseckiego był bezradny. - Tak zabójczego początku chyba nikt się nie spodziewał. Dzięki temu później grało się nam zdecydowanie łatwiej - stwierdził trener Damian Galeja.

Po szybkim objęciu prowadzenia tyszanie nawet nie myśleli o spuszczeniu z tonu. Podopieczni Damiana Galei grali z polotem i rzadko opuszczali połowę rywala. W 22 minucie Kuzak trafił słupek. Jednak po kolejnych pięciu minutach Wania kapitalnie zagrał do Michała Słoniny, a ten w sytuacji sam na sam z golkiperem gości fantastycznie podciął futbolówkę, która wpadła do bramki. Natomiast w 32 minucie w ogromnym zamieszaniu podbramkowym gola głową zdobył Piotr Kozłowski.

W końcówce pierwszej połowy Slavia nieoczekiwanie zdobyła bramkę. Najpierw mocny strzał Adriana Kudełki w świetnym stylu sparował na korner Michał Kojdecki. Kilkanaście sekund później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, celną główką popisał się Jarosław Dolny. - Popełniliśmy błąd w ustawieniu, który nie powinno się nam zdarzać - kręcił głową bramkarz Michał Kojdecki.

Po przerwie GKS wciąż dominował, ale zdobył jeszcze tylko jednego gola. W 80 minucie piłkę do bramki gości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kuzaka skierował Dawid Frąckowiak. Zwycięstwo tyszan mogło być jednak zdecydowanie wyższe, ale po uderzeniach Macieja Mańki i Frąckowiaka futbolówka odbijała się od słupka, a po strzale Łukasza Kopczyka zatrzymała się na poprzeczce. - Powinniśmy wygrać jeszcze wyżej, ale w drugiej połowie każdy chciał coś strzelić - uśmiechał się Damian Galeja.

Niemniej wysoka wygrana powinna zrobić wrażenie na następnych rywalach GKS. Przed tyszanami ciężkie spotkania z Victorią Częstochowa, Orłem Babienica/Psary i KS Częstochowa. - Październik będzie dla nas miesiącem prawdy - zapowiada trener Galeja.

Tymczasem przewaga GKS nad drugim zespołem w tabeli wzrosła już do sześciu punktów. Wiceliderujące Źródło Kromołów przegrało na własnym boisku z Ruchem Radzionków 1:2, a rewelacyjny beniaminek z Babienic doznał sensacyjnej porażki z ostatnią w tabeli Spartą Lubliniec 3:4.

GKS Tychy - Slavia Ruda Śląska 5:1 (4:1)
1:0 - Wania (2.)
2:0 - Wesecki (6.)
3:0 - Słonina (27.)
4:0 - P. Kozłowski (32. głową)
4:1 - Dolny (42. głową)
5:1 - Frąckowiak (80.)

Sędziował: Artur Grzelec (WS Sosnowiec).

GKS Tychy: Kojdecki - K. Kozłowski, Kopczyk, Masternak, Zadylak - Kuzak, Wania, Odrobiński, P. Kozłowski (62. Mańka Ż), Słonina (69. Frąckowiak) - Wesecki (84. Gad). Trener Damian Galeja.

Slavia Ruda Śląska: Glazder - Rabarczyk, Duda, Konefał Ż, Wujec Ż, Pawlak, Cegiełka (81. Głuszak), Drynda Ż, Dolny (46. Fereniec) - Kudełko (86. Pfeifer), Dykta (77. Kowalik). Trener Tomasz Grozmani.