Passa trwa: Victoria - GKS Tychy 0:2

sobota, 13 października 2007 16:49

Tym razem gorsza od tyskich piłkarzy okazała się Victoria Częstochowa. Po naprawdę niezłym meczu podopieczni Damiana Galei wygrali 2:0 (0:0). W 54 minucie gola po podaniu Krystiana Odrobińskiego zdobył Marcin Kuzak, a w 72 minucie Odrobiński wykorzystał rzut karny po faulu na... Kuzaku.

- Victoria nam leży, bo w odróżnieniu od innych zespołów gra piłką, a nie muruje dostępu do swojej bramki. Nasz sobotni rywal to niezła drużyna i spodziewam się ciekawego spotkania - mówił w czwartek Mariusz Masternak. I tyski obrońca się nie pomylił, bo piłkarze Victorii przystąpili do dzisiejszego spotkania bez większego respektu dla lidera. Pierwszy kwadrans zdecydowanie należał do podopiecznych Sebastiana Synoradzkiego. Już w 3 minucie mało brakowało, a Rafał Stefański przelobowałby Michała Kojdeckiego, a w 7 minucie tyskiego bramkarza uratowała poprzeczka. - Początek meczu kompletnie przespaliśmy - stwierdził później trener Damian Galeja.

Tyszanie jednak szybko się obudzili i również mieli kilka okazji do objęcia prowadzenia. W 18 minucie groźnie główkował Mariusz Masternak, a w 27 minucie dobry strzał z rzutu wolnego Marcina Kuzaka był minimalnie niecelny.

Druga odsłona rozpoczęła się fantastycznie dla tyskich piłkarzy. Piotr Kozłowski zagrał do Krystiana Odrobińskiego, a ten odważnie wbiegł między dwóch obrońców i z lewego skrzydła posłał piłkę w pole karne gospodarzy. Tam dopadł do niej Marcin Kuzak, który silnym strzałem umieścił futbolówkę w bocznej siatce. - W pierwszej połowie Victoria potwierdziła, że jest solidnym rywalem. Po przerwie musieliśmy jednak ruszyć do przodu i dobrze, że szybko udało się objąć prowadzenie - cieszył się "Kuzi".

Prowadzenie uskrzydliło piłkarzy GKS, którzy przejęli inicjatywę. Natomiast gospodarze, którzy w pierwszej połowie byli zespołem lepszy, wyraźnie stracili rezon. Mimo to w 66 minucie mogli doprowadzić do remisu - strzał Przemysława Chobota zza lini pola karnego odbił się od poprzeczki tyskiej bramki.

Tymczasem chwilę później praktycznie było już po meczu. W 72 minucie Marcin Kuzak dostał świetną piłkę, wpadł w pole karne, gdzie był nieprzepisowo blokowany przez rywala. Sędzia podyktował "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał Krystian Odrobiński. - Dzisiejszego spotkania w moim wykonaniu do udanych na pewno zaliczyć nie mogę, ale do rzutu karnego pochodziłem bardzo pewny siebie - uśmiechał się "Odro".

Do końca spotkania tyszanie już spokojnie kontrolowali przebieg gry. - Mecz mógł się podobać, ale z naszej gry na pewno nie możemy być zadowoleni. Stać nas na więcej - powiedział trener Galeja.

Najważniejsze jest jednak, że GKS wywiózł trzy punkty z trudnego terenu w Częstochowie i umocnił się na pozycji lidera. Mariusz Masternak, pewny punkt defensywy GKS stwierdził w czwartek, że jeśli tyszanie wygrają z Victorią, to zwycięska passa GKS będzie trwała do końca rundy jesiennej. - I rzecz jasna potwierdzam moje słowa - dodał kilkanaście minut po meczu Masternak.

Victoria Częstochowa - GKS Tychy 0:2 (0:0)
0:1 - Kuzak (54.)
0:2 - Odrobiński (72. karny)

Sędziował: Tomasz Rusek (WS Katowice).

Victoria Częstochowa: Łukiewicz - Janusz, Maciejewski, Kubanek Ż, Sobala Ż - Chobot (75. Nowak), Piwiński (68. Psonka), Ścisłowski (75. T. Stefański), Załucki - Prusko Ż, R. Stefański Ż. Trener Sebastian Synoradzki.

GKS Tychy: Kojdecki - K. Kozłowski Ż, Kopczyk, Masternak, Zadylak - Kuzak (88. Gilewicz), P. Kozłowski, Odrobiński, Wania (65. Wolak), Słonina (68. Błasiak) - Wesecki (80. Frąckowiak Ż). Trener Damian Galeja.

Widzów: 250 (w tym 130 z Tychów).