PP: GKS Tychy - Wisła Kraków 1:3

środa, 31 października 2007 16:44

Tyszanie dali z siebie wszystko, ale i to nie wystarczyło na pokonanie aktualnie najlepszej drużyny w Polsce. Piłkarze i kibice GKS nie mają się jednak czego wstydzić, bo ich drużyna była równorzędnym rywalem dla Wisły Kraków. GKS Tychy - Wisła Kraków 1:3 (0:1).

- Najważniejsze, żeby przetrzymać pierwsze minuty - mówił przed spotkaniem Michał Kojdecki. Tymczasem to goście w pierwszym kwadransie zostali zepchnięci do obrony! W 8 minucie Łukasz Wesecki groźnie uderzył na bramkę Mariusza Pawełka, a chwilę później jego strzał główką znów wychwycił bramkarz Wisły.

Po owym kwadransie gry do piłkarzy z Krakowa dotarło, że tyszanie nawet nie myślą o łatwym złożeniu broni i szybko... zdobyli bramkę. W 23 minucie piłkę z lewego skrzydła wrzucił Piotr Brożek, a z najbliższej odległości głową wpakował ją do siatki Dudu.

Trybuny tyskiego stadionu zamarły, ale tylko na kilka minut. Piłkarze GKS znów podnieśli głowy do góry i ruszyli na bramkę Wisły. Wesecki przepychał się z Cleberem i Arkadiuszem Głowackim, robiąc miejsce wchodzącemu z linii pomocy Mirosławowi Wanii. W 37 minucie strzał tyskiego pomocnik minimalnie minął słupek bramki gospodarzy i do przerwy Wisła utrzymała jednobramkowe prowadzenie.

Tymczasem druga odsłona rozpoczęła się kapitalnie dla GKS Tychy. W 51 minucie, kiedy kibice zajmujący trybunę pod zegarem prezentowali kolejną fantastyczną oprawę, piłkę z lewego skrzydła wrzucił Jarosław Zadylak, a celną główką popisał się Łukasz Wesecki. Tyscy kibice eksplodowali, GKS remisował z liderem Orange Ekstraklasy 1:1!

Kiedy niesieni żywiołowym dopingiem kibiców piłkarze znów zdecydowanie ruszyli na bramkę Pawełka, pierwsza okazja bramkowa w drugiej połowie dla Wisły zakończyła się drugim trafieniem Dudu. Jean Paulista wrzucił piłkę z prawego skrzydła, a czarnoskóry napastnik popisał się pięknym wolejem. Tym samym radość i nadzieje tyskich piłkarzy i kibiców trwały osiem minut...

Stracony gol trochę podłamał tyszan, którzy w 71 minucie pozwolili sobie wbić trzecią bramkę. Po akcji dwóch piłkarzy, którzy czarowali swoją grą w ostatnim meczu ligowym z Legią Warszawa Rafał Boguski podał do Pawła Brożka, który z linii pola karnego wpakował piłkę pod poprzeczkę bramki GKS.

W ostatnim kwadransie gry tyszanie nie wyglądali jednak na załamych. Co więcej mało brakowało, a w 75 minucie zdobyliby kontaktowe trafienie. Łukasz Błasiak zagrał do Weseckiego, który w sytuacji sam na sam trafił w kolano Pawełka. Gdyby po tym strzale piłka wpadła do bramki Wisły...

Tak się jednak nie stało, a w końcówce meczu goście kontrolowali już przebieg gry, ostatecznie wygrywając 3:1 i awansując do ćwierćfinału Pucharu Polski.

GKS Tychy - Wisła Kraków 1:3 (0:1)
0:1 - Dudu (23. głową)
1:1 - Wesecki (51. głową)
1:2 - Dudu (59.)
1:3 - Paweł Brożek (71.)

Sędziował: Marcin Wróbel (Warszawa).

GKS Tychy: Kojdecki - K. Kozłowski (77. Maławy), Masternak, Kopczyk, Zadylak - Kuzak (63. Błasiak), Wolak (63. Frąckowiak), Wania, Odrobiński, Słonina - Wesecki Ż. Trener Damian Galeja.

Wisła Kraków: Pawełek - Thwaite, Głowacki, Cleber, Baszczyński - Małecki (57. Paweł Brożek), Jirsak, Cantoro (81. Mączyński), Piotr Brożek (46. Boguski) - Paulista, Dudu. Trener Maciej Skorża.