Niebywała nieskuteczność: GKS Tychy - Sparta 2:2

sobota, 3 listopada 2007 16:40

Fatalna skuteczność i błędy w grze defensywnej GKS pozwoliły ostatniej w tabeli Sparcie Lubliniec wywieźć z Tychów jeden punkt. GKS Tychy - Sparta Lubliniec 2:2 (0:1).

Goście objęli prowadzenie w 40 minucie po błędzie bramkarza Łukasza Broncla i dobitce z najbliższej odległości Krzysztofa Guni. Tuż przed przerwą GKS mógł wyrównać - po faulu na Michale Słoninie rzutu karnego nie wykorzystał jednak Krystian Odrobiński.

Tyszanie doprowadzili do wyrównania w 46 minucie. Uderzenie Łukasza Weseckiego skutecznie dobił Michał Słonina, a w 58 minucie strzał znów Weseckiego poprawił Dawid Frąckowiak i było 2:1.

Cóż jednak z tego, skoro w 70 minucie zabrakło asekuracji w tyskiej obronie i Broncel wprawdzie obronił mocny strzał zza linii pola karnego, ale skapitulował po dobitce Sebastiana Lubana.

W końcówce meczu tyszanie mieli multum sytuacji. Jednak Wesecki, Frąckowiak i Łukasz Błasiak fatalnie pudłowali...

- Liderowi po prostu nie wypada razić taką nieskutecznością. Sytuacje, jakie marnowaliśmy, były po prostu nieprawdopodobne - mówił po meczu wyraźnie załamany trener Damian Galeja.

GKS Tychy - Sparta Lubliniec 2:2 (0:1)
0:1 - Gunia (40.)
1:1 - Słonina (46.)
2:1 - Frąckowiak (58.)
2:2 - Luban (70.)

Sędziował: Rafał Witkowski (WS Sosnowiec).

GKS Tychy: Broncel - K. Kozłowski (80. P. Kozłowski), Kopczyk, Masternak, Zadylak - Kuzak (46. Frąckowiak), Wolak, Wania, Odrobiński ,Ż (71. Błasiak), Słonina - Wesecki. Trener Damian Galeja.

Sparta Lubliniec: Mika - Ferensztajn, Gruca, Gunia, Suchy - Gadecki (88. Markowski), Nowiński Ż, Bogacki (70. Białas), Wilk - Świtała, Luban. Trener Jacek Łuczyński.