position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

GKS Tychy rozszerza współpracę z Zespołem Szkół nr 1

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 3 października 2019 10:53
autor: Krzysztof Trzosek
fot. Tyski Sport S.A.
Wielu absolwentów jest w kadrze pierwszego zespołu, od początku roku szkolnego zostały tam uruchomione dwie klasy Mistrzostwa Sportowego, a teraz współpraca została jeszcze bardziej rozszerzona.

GKS Tychy i Zespół Szkół nr 1 w Tychach postawiły kolejny ważny krok, który ma ułatwić uczniom start w dorosłe życie.
 
- Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 pomagają nam w organizacji domowych spotkań GKS Tychy. Będąc wolontariuszami mogą zdobyć cenne doświadczenie, a przy okazji zobaczyć jak od kulis wygląda organizacja dnia meczowego. Ta współpraca na pewno będzie się jeszcze rozszerzała. Już teraz mamy dwie pierwsze klasy Mistrzostwa Sportowego. Zawsze powtarzam, że chcielibyśmy, żeby jak najwięcej naszych wychowanków stanowiło o sile GKS Tychy, ale mają to być przede wszystkim dobrzy ludzie, którzy poradzą sobie w życiu. Obecnie, żeby być nawet trenerem grup młodzieżowych, należy mieć przynajmniej maturę, dlatego ten etap życia jest niezwykle istotny- mówi  Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy S.A.
 
 
Dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego priorytetem są nie tylko dobre wyniki na boisku. Bardzo ważne są również rezultaty osiągane w szkole. Młodzi piłkarze mają rozszerzone przedmioty maturalne i drugi język obcy. Po zajęciach klub zapewnia im dostęp do zaplecza treningowego i wykwalifikowaną kadrę trenerską. Zawodnicy są również bardzo blisko pierwszej drużyny GKS Tychy.
 
-  Jest to kolejny rozdział w dziejach naszej szkoły. Od początku roku szkolnego funkcjonują dwie klasy Mistrzostwa Sportowego i dołożymy wszelkich starań, żeby nasi uczniowie mieli jak najlepsze warunki i możliwości do rozwoju talentu. Jestem przekonana, że nasza współpraca przyniesie wymiernie korzyści dla obu stron- dodaje Grażyna Jurek, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Tychach.
 
Do tej pory Zespół Szkół i GKS Tychy przeprowadziły kilka wspólnych akcji. Na murawie Stadionu Miejskiego odbyła się już inauguracja roku szkolnego i mecz pokazowy. Piłkarze tyskiego klubu cyklicznie zapraszają również uczniów do przychodzenia na spotkania rozgrywane przy Edukacji 7.

Zobacz materiał video!


WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Radomiak Radom 27
2. Stal Mielec 25
3. Warta Poznań 24
4. Podbeskidzie Bielsko-Biała 24
5. Miedź Legnica 23
6. Olimpia Grudziądz 21
7. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 21
8. Stomil Olsztyn 21
9. GKS 1962 Jastrzębie 20
10. Zagłębie Sosnowiec 18
11. GKS Tychy 17
12. Puszcza Niepołomice 17
13. GKS Bełchatów 17
14. Chojniczanka Chojnice 15
15. Wigry Suwałki 15
16. Sandecja Nowy Sącz 15
17. Chrobry Głogów 11
18. Odra Opole 7
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Olimpia Grudziądz
sobota, 28 września 2019


GKS Tychy TV

Sparing: Korona Kielce - GKS Tychy 2:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies