Rezerwy: Z beniaminkiem na własnym stadionie

czwartek, 15 sierpnia 2019 12:27
autor: Marcin Gołosz
W drugiej kolejce Haiz 4 ligi tyszanie podejmować będą Unię Książenice, czyli beniaminka, który sprawił już małą niespodziankę na początku sezonu.

Nasi sobotni goście w swoim pierwszym meczu, na tym szczeblu, dość niespodziewanie ograli Radziechowy-Wieprz i to na ich terenie 3:2. Sygnał do ataku dał kapitan drużyny Drapacz doprowadzając do wyrównania w 45 minucie spotkania, a kolejne dwa trafienia w odstępie sześciu minut zaliczyli Pieczka i Buchała.

Podopieczni trenera Marcina Koczego to tegoroczny beniaminek stawki. Ludowcy awans do czwartej ligi zapewnili sobie na kolejkę przed końcem ubiegłorocznych rozgrywek pozostawiając w pokonanym polu m.in. Rymer Rybnik i rezerwy gliwickiego Piasta. Przed startem nowego sezonu książeniczanie dokonali  dziewięciu wzmocnień, pozyskując głównie zawodników z ROWu Rybnik, natomiast szeregi Unii opuściło w tym czasie pięciu piłkarzy.

Jeśli chodzi o tyszan i otwarcie sezonu, to lepiej nie mogliśmy go sobie wyobrazić. Pewne zwycięstwo 4:1 nad rezerwami Podbeskidzia pozytywnie nastroiło drużynę. Dobrą formę trzeba jednak udowodnić w kolejnych meczach. W spotkaniu z „Góralami’ prym w zdobywaniu goli wiódł Kasprzyk, autor dwóch trafień, a po jednym golu dorzucili kolejno Staniucha i Wróblewski.

- Przed nami kolejny mecz, staramy się przygotowywać do niego tak dobrze, jak tylko możemy. Na tym szczeblu ciężko o wideo analizy poszczególnych rywali więc skupiamy się głównie na własnej grze. Na pewno beniaminek nie będzie wygodnym przeciwnikiem, my musimy jednak być czujni od pierwszej do ostatniej minuty i swoją postawą na murawie pokazać wyższość nad drużyną gości – powiedział trener Tomasz Wolak.

Początek spotkania GKS II Tychy - LKS Unia Książenice w sobotę 17 sierpnia o godzinie 11:00 na boisku OW Paprocany. Wstęp wolny, zapraszamy.